U13 i U14: PRZEGLĄD WYNIKÓW LIGOWYCH

U13 i U14: PRZEGLĄD WYNIKÓW LIGOWYCH

W weekend 4-5.11.2017r. nasze zespoły młodzieżowe zagrały aż 3 spotkania. 2 z nich zakończyły się naszymi zwycięstwami. W kategorii U14 musieliśmy uznać wyższość faworyzowanego Swarzędza.


KS PLAY BASKET KRASZEWICE LIDER SWARZĘDZ 31:71 (U14)

Niestety początek meczu zupełnie nieudany w naszym wykonaniu. Brakowało przede wszystkim skuteczności z gry. Bardzo dobra obrona rywalek bardzo utrudniała przebicie się pod kosz. Lider Swarzędz szybko odjechał z wynikiem. W połowie meczu 7:40 dla rywalek nie napawał optymizmem. Trzecia kwarta też nie przyniosła niczego dobrego. Dopiero w ostatniej odsłonie nasze dziewczęta przebudziły się i odrobiły część strat. Wynik w tej kwarcie 22:18 dla nas to jedyny optymistyczny akcent tego meczu. Przed nami sporo do poprawy, bo potencjał i oczekiwania wobec tej drużyny są na pewno większe niż pokazuje wynik.

Punkty:

Kobza 13, Kleinert 7, Szuleta D. 7, Warszawska 2, Betka 1, Cegiełka W. 1, Szlachta, Chowańska, Gabryś, Kowalczyk, Krzewińska, Kałuża


KS PLAY BASKET KRASZEWICE – LIDER SWARZĘDZ 45:40 (U13)

Połowa składu U14 to zawodniczki grające również w U13. Dziewczyny musiały znaleźć w sobie dodatkowe pokłady energii by stawić czoła rywalkom mecz po meczu. Dobre przygotowanie kondycyjne naszych zawodniczek sprawiło, że nie mieliśmy problemów z utrzymaniem tempa w tym spotkaniu. Pierwsze 3 kwarty meczu to wyrównana gra kosz za kosz. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Dopiero ostatnia część przyniosła rozstrzygnięcie w postaci naszej przewagi. Ostatnia kwarta wygrana 14:6 przypieczętowała nasze zwycięstwo. Ciężar gry na siebie w tym meczu wzięła przede wszystkim Natalia Kleinert – zdobywczyni 33 punktów. Trzeba też pamiętać, że gramy cały czas w osłabieniu. Luiza Cegiełka jeszcze nie wróciła do gry, a Marysia Szlachta również nie była w pełni sił tego dnia. Mimo tych przeciwności, ale wsparci niesamowitym występem Natalii wychodzimy zwycięsko z tego zaciętego starcia.

Punkty:

Kleinert 33, Cegiełka W. 8, Szlachta 2, Szuleta J. 2, Zalewska, Jeziorek N., Kowalczyk N., Karkoszka, Krzewińska


KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ENEA AZS POZNAŃ 65:48 (U13)

W niedzielę wybraliśmy się do Poznania na starcie z tamtejszym ENEA AZS. Ponownie w niepełnym składzie musieliśmy dać z siebie wszystko co najlepsze. Tym razem już od samego początku meczu narzuciliśmy swój styl gry. Szybkie przejścia z obrony do ataku spowodowały, że wychodzimy na prowadzanie 19:13 po pierwszej kwarcie. W drugiej nie zwalniamy tempa i nasze rozpędzone podopieczne prowadzą już w połowie spotkania 44:25. Zarówno w obronie, jak i ataku szaleje Natalia Kleinert. Liczne bloki i 34 punkty (!!!) zdobyte tylko w pierwszej połowie robiły niesamowite wrażenie. W drugiej połowie mocniejsza obrona rywalek zatrzymała nieco nasz atak. Jednak nadal przewaga utrzymuje się w okolicach 20 punktów. Natalia Kleinert ostatecznie ustanawia rekord punktowy naszego klubu w rozgrywkach młodzieżowych. 44 punkty zdobyte przez Natalię świadczą o niesamowitym potencjale zawodniczki.

Punkty:

Kleinert 44, Krzewińska 10, Cegiełka W. 5, Karkoszka 4, Szlachta 2, Jeziorek N., Kowalczyk N., Zalewska, Szuleta J.