U13, U14: HUŚTAWKA FORMY W LIGACH MŁODZICZEK

Zapraszamy na podsumowanie ostatnich zmagań ligowych naszych dziewcząt w ligach U13 i U14. Bywało bardzo różnie. Od zera do bohatera, tak najkrócej można określić ostatnią huśtawkę formy naszych podopiecznych.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMPIJCZYK OSTRÓW WLKP. 31:111 (U14)

Zupełnie nie wyszedł mecz rewanżowy z odwiecznym ostrowskim rywalem. Poprzednie starcie przegraliśmy u siebie różnicą ok. 20 punktów i to było całkiem dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Zdajemy sobie sprawę, że Olimpijczyk jest dużo wyżej notowany od nas, ale tak wysoka przegrana jest nie do przyjęcia. Specyficzne boisko w Ostrowie Wlkp. (wąska sala) oraz zupełna niemoc po obu stronach boiska z naszej strony spowodowały, że mecz kończymy klęską. Teraz najważniejsze wyciągnąć wnioski i podnieść się po wysokiej przegranej.

Punkty: Kobza 9, Cegiełka L. 4, Warszawska 4, Szuleta D. 4, Gabryś 3, Krzewińska 3, Betka 2, Kałuża 2, Chowańska, Kowalczyk, Kleinert

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MUKS KÓRNIK 36:55 (U14)

Po sromotnej porażce w Ostrowie Wlkp. Na drugi dzień musieliśmy zmierzyć się z bardzo dobrą ekipą MUKSu Kórnik. W poprzednim sezonie dostawaliśmy lekcje basketu od tej drużyny. My musieliśmy pokazać, że potrafimy podnieść się po gorszym występie i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Mimo przegranej ten mecz możemy zaliczyć do udanych. Przez całe spotkanie byliśmy w grze. Dopiero w końcówce MUKS Kórnik zaznaczył bardziej wyraźną przewagę. Jeszcze na 3 minuty przed końcem meczu traciliśmy do rywalek 12 punktów.

Punkty: Kobza 17, Cegiełka L. 8, Szuleta D. 7, Warszawska 2, Kleinert 2, Chowańska, Kowalczyk, Gabryś, Krzewińska, Cegiełka W., Kałuża, Szlachta

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS MOS KONIN 68:41 (U14)

Sądząc po dotychczasowych wynikach ligowych naszych drużyn mecz zapowiadał się na wyrównany. Jednak tym razem nasze dziewczęta zaskoczyły na duży plus. Od pierwszego gwizdka dominujemy. Zaczynamy mecz od wyniku 14:0. W kolejnych minutach zespół z Konina łapie drugi oddech i nie pozwala nam powiększać przewagi. Tak czy inaczej w połowie prowadzimy 31:18. W dalszej częściach nie zwalniamy tempa i nasza przewaga rośnie. Spokojne prowadzenie pozwala na luźne rotacje w naszych szeregach.

Punkty: Kobza 25, Szuleta D. 15, Cegiełka L. 10, Warszawska 5, Kałuża 4, Kleinert 4, Cegiełka W. 3, Kowalczyk 2, Chowańska, Gabryś, Krzewińska

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS BATORY OSTRÓW WLKP. 39:42 (U13)

Na zakończenie przeglądu ligowego starcie z największymi emocjami. Z powyższym zespołem zmierzyliśmy się wielokrotnie. Wyniki raczej po połowie. Ostatni mecz u siebie przegraliśmy znacząco. Tym razem chcieliśmy poprawić wynik i zmazać złe wspomnienia. Zaczęliśmy bardzo dobrze. Przeważaliśmy w ataku i dobrze wracaliśmy do obrony. Naszą bolączką były niewykorzystane sytuacje w szybkim ataku. Mimo to cały czas utrzymywaliśmy przewagę. W połowie prowadzimy 23:16. I taki stan rzeczy trwał do 4. kwarty. Krótka ławka tego dnia dała o sobie znać w końcówce meczu. Zabrakło sił a co za tym idzie precyzji i dokładności w grze. W ostatnich sekundach Luiza Cegiełka bierze na siebie ciężar gry i świetnie kończy 2 akcje z rzędu. Niestety przy jednym z rzutów przekracza linię rzutów za 3 pkt i kosz policzony zostaje za 2 punkty. Wynik na tablicy 40:39 i kilka sekund do końca. Szybko faulujemy, rywalki trafiają oba osobiste. Mamy piłkę spod własnego kosza i 3 sekundy. Niestety nie udaje się oddać celnego rzutu za 3 punkty i taką różnicą przegrywamy. Mimo porażki nasz team zrobił spore postępy w ostatnich meczach co bardzo cieszy.

Punkty: Kleinert 19, Cegiełka L. 16, Krzewińska 2, Cegiełka W. 2, Szuleta J., Tomala, Jeziorek N., Kowalczyk N. Karkoszka