U13K: DOBRA PASSA PODTRZYMANA

To była 9 wygrana w ostatnich 10 meczach biorąc pod uwagę wszystkie nasze zespoły klubowe (licząc także mecze sparingowe). Dziś zmierzyliśmy się na wyjeździe z UKS Kaspro Ostrów Wlkp. Mecze z tym zespołem należą do wyrównanych, a zwycięstwami dzielimy się mnie więcej po równo. W listopadzie grając u siebie ulegliśmy wysoko ponad 30 punktami. Tym razem zaprezentowaliśmy się lepiej.

UKS Kaspro Ostrów Wlkp. - KS Play Basket Kraszewice 57:64
Ponownie notujemy bardzo dobry początek meczu. Po 5 min prowadzimy 4:14. Kolejne minuty też całkiem nieźle, stopniowo powiększamy przewagę. W drugiej kwarcie nasza przewaga sięga 20 pkt. Nasze koszykarki świetnie organizują grę, dużo dokładnych podań, sporo przechwytów i łatwych punktów z kontry. Trener dał duże pole do popisu swoim zawodniczkom. Mała ingerencja trenera skutkowała płynną, skuteczną grą oraz dobrymi decyzjami bez obciążenia psychicznego. Niestety w trzeciej i czwartej kwarcie kosz rywalek pozostawał jak zaczarowany. Mimo dobrych sytuacji rzutowych nie mogliśmy znaleźć drogi do kosza. Taką sytuację zaczęły wykorzystywać rywalki, które przechodziły do szybkich kontr i celnie je kończyły. Nasza przewaga zaczęła topnieć by w ostatniej minucie zmniejszyć się do 5 pkt. Mimo niesamowitych emocji udaje się nam dowieź zwycięstwo do końca. W tym spotkaniu skupiliśmy się na przyjęciu pozycji do rzutu w strefie rzutu, wykrokach i pivotach przy podaniach, zastawieniu oraz wygranych pojedynkach w obronie na piłce. W pierwszej połowie zaliczyliśmy aż 104 poprawnie wykonane elementy techniczne. W drugiej tylko 58 plusów. Dlatego tak ciężko nam się grało w drugiej połowie. Jednak podsumowując cały mecz możemy być zadowoleni z kolejnych postępów i dużej samodzielności zawodniczek.