U13K: NIE CHWALIĆ, ALE ZAUWAŻYĆ

Wczorajsza sobota to 2 mecze wyjazdowe młodziczek starszych w odległym Grodzisku Wlkp. i Ryczywole. Mimo wygranych nasza obrona pozostawiała wiele do życzenia, czas na doszlifowanie detali i większe zaangażowanie. Z drugiej strony każda zawodniczka miała mnóstwo okazji by zrealizować się w różnych aspektach. Zadania meczowe w detalach w drugich połowach poszczególnych meczów wzmocniły koncentrację. W starciu z Ryczywołem skupiliśmy się na podaniach po których od razu można wykonać rzut, podejmowaniu gry 1x1 z piłką, zbiórkach bokiem lub przodem do ataku, utrzymaniu detali w obronie na piłce (ręka broniąca kozła poniżej kolan, barki niżej niż atakująca). Z kolei w meczu z Grodziskiem Wlkp. nasza uwaga skierowana była na: udanych podaniach po zbiórkach (krótkie i długie), biegu do szybkiego ataku z gotowością do chwytu, komunikacji w obronie, zastawieniach i zbiórkach. Przebieg spotkań był podobny. Pierwsze kwarty bardzo ospałe z brakami w obronie. Drugie połowy duże lepsze. Dobra skuteczność rzutów za 3 pkt, osobiste do poprawki.

Basket Grodzisk 2020 – KS Play Basket Kraszewice 62:88