U13K/KLKB: CORAZ LEPSZY OBRAZ GRY W MECZACH SPARINGOWYCH

U13K/KLKB: CORAZ LEPSZY OBRAZ GRY W MECZACH SPARINGOWYCH

W ostatnim czasie młodziczki starsze oraz kadetki miały nieco luźniejszy harmonogram meczów ligowych. Ten czas poświęciliśmy na mecze towarzyskie z zespołami UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. oraz UKS Piątka Ostrów Wlkp. Z tymi drużynami zagraliśmy dwumecze w hali w Kraszewicach. Bilans meczowy 3 – 1 może napawać optymizmem, jednak ważniejsze jak zwykle są postępy. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań.

U13K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 32:74
W tym starciu gramy bez 3 naszych podstawowych zawodniczek. Ogrywamy młodsze, mniej doświadczone zawodniczki. Niestety brakuje w naszym zespole waleczności i chęci dominacji. Pozwalamy rywalkom na ich grę grając na słabej skuteczności rzutowej. Ten marazm nie mógł przynieś nic dobrego. Obserwacje meczowe to 3 kroki przyspieszenia po podaniu, przeniesienie piłki poniżej kolan przy rozpoczęciu kozłowania, pivoty, obrona na piłce. Liderki w tych elementach to:
Kosmala Ola – 26
Gabryś Róża – 12
Kruszakin Nadia – 9
Zadka Maja – 9
Grabowska Tola – 7

Grały i punktowały:
Kosmala Ola 4 pkt, Kruszakin Nadia 3 pkt, Jeziorek Dagmara, Gabryś Róża 8 pkt, Zadka Maja 4 pkt, Zmyślona Wiktoria, Szczepaniak Roksana, Kurmanek Natalia, Kuświk Kinga 2 pkt, Grabowska Tola 2 pkt, Wąsowicz Julia 2 pkt, Gatkowska Ola 7 pkt, Krzesińska Nikola, Chojnacka Tosia 6 pkt

KLKB: KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 61:47
Starsze zawodniczki również nie grzeszyły skutecznością. Brakowało zawziętości i walki o każdy centymetr parkietu. Jednak nadrabialiśmy obroną i organizacją gry. Prawie cały mecz na styku, dopiero w czwartej kwarcie budujemy bezpieczną przewagę. W tym spotkaniu obserwujemy podobne elementy techniczne jak w U13K. Najwięcej poprawnie wykonanych drobnych detali zaliczyły:
Kosmala Ola – 43
Jeziorek Nikola – 40
Cegiełka Weronika – 25
Szuleta Joanna – 23
Jastrzębska Martyna – 16
Kowalczyk Nikola – 14

Grały i punktowały:
Kosmala Ola 3 pkt, Kosmala Paulina 19 pkt, Cegiełka Weronika 20 pkt, Szuleta Asia 5 pkt, Jastrzębska Martyna, Jeziorek Kasia, Jeziorek Nikola 4 pkt, Gabryś Róża, Chojnacka Antosia, Kowalczyk Nikola 10 pkt

W dwu meczu z UKS Piątka Ostrów Wlkp. nie prowadziliśmy obserwacji elementów technicznych. Skupiliśmy się na zadaniach meczowych, które zawodniczki same sobie wyznaczyły. Większość udało się zrealizować co przełożyło się na dobre wyniki meczowe mimo dość przeciętnej skuteczności rzutowej spod kosza. Dystans w rzutach funkcjonuje coraz lepiej. Coraz więcej celnych trójek mówi samo za siebie. Zespół UKS Piątka Ostrów Wlkp. to czołówka wielkopolski w kat. U13K. Sądzimy nawet, że zagrają w finałach MP U13K. Jednak dziś ten zespół wystąpił bez 3 swoich podstawowych zawodniczek. Co nasze koszykarki skrzętnie wykorzystały. Mało tego, śmiało możemy powiedzieć, że były to chyba najlepsze mecze naszych drużyn U13K i KLKB w tym sezonie. I nawet jeśli ponownie skuteczność rzutów pod kosza pozostawiała wiele do życzenia to śmiało możemy się cieszyć z mega postępów naszych zawodniczek. Co mecz ktoś inny zaskakuje. Dziś czynnikiem X była z pewnością Martyna Jastrzębska, która dominowała po obu stronach boiska.

U13K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Piątka Ostrów Wlkp. 67:41
Mecz od początku pod nasze dyktando. Zaczynamy mocno i zdecydowanie 10:0. Potem równie dobrze, w połowie prowadzimy 44:22. Świetna waleczność, szybkie przejście z obrony do ataku, dużo długich dokładnych podań sprawiają, że dominujemy mimo wielu niecelnych rzutów spod kosza. Druga połowa duża rotacja składem, wszystkie zawodniczki sporo grają. Mimo to utrzymujemy wyraźną przewagę ponad 20 pkt.

Grały i punktowały:
Jeziorek Dagmara, Gabryś Róża 4 pkt, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Szuleta Asia 4 pkt, Szczepaniak Roksana 6 pkt, Jeziorek Nikola, Wąsowicz Julia, Gatkowska Ola 2 pkt, Kosmala Paulina 14 pkt, Kuczyńska Michalina 4 pkt, Kosmala Ola 11 pkt, Kowalczyk Nikola 12 pkt, Krzesińska Nikola, Chojnacka Tosia 2 pkt

KLKB: KS Play Basket Kraszewice – UKS Piątka Ostrów Wlkp. 69:48
Tutaj podobnie jak w poprzednim meczu zaczynamy mocno 15:0. Nacisk w obronie i coraz dokładniejsze długie podania w szybkim ataku robią robotę. Pierwsza kwarta 27:8 dla nas. Druga odsłona bardziej wyrównana, ale nadal kontrolujemy przebieg wydarzeń na parkiecie. W drugiej połowie sporo chaosu po obu stronach. W tym nieporządku nieco lepiej radzi sobie nasza ekipa. Spokojnie utrzymujemy ok 20 pkt przewagi. Na pewno musimy popracować nad celnością z najbliższej odległości. Pozostałe aspekty gry na bardzo duży plus, co pozwala optymistycznie patrzeć na II rundę rozgrywek wojewódzkich kadetek B.

Grały i punktowały:
Cegiełka Weronika 28 pkt, Jastrzębska Martyna 3 pkt, Szuleta Asia 2 pkt, Kosmala Paulina 19 pkt, Jeziorek Nikola, Kosmala Ola 5 pkt, Golanowska Sylwia, Gabryś Róża 2 pkt, Kuświk Ada, Kuczyńska Michalina 6 pkt, Chojnacka Tosia, Kędzia Kornelia, Kowalczyk Nikola 2 pkt

Moe by zdjciem przedstawiajcym 1 osoba stoi w budynku i tekst wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby ludzie stoj w budynku i tekst wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 5 osb ludzie stoj w budynku i tekst wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 2 osoby ludzie stoj pika w budynku i tekst GF6X 28 RASZWKI wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj pika i w budynku