U13K/KLKB: KOLEJNE KROKI DO PRZODU

U13K/KLKB: KOLEJNE KROKI DO PRZODU

Jeśli trener nie narzuca się zawodniczkom wówczas stają się one bardziej kreatywne i nie męczą się zarówno psychicznie jak i fizycznie. Wówczas realizują swój plan, a nie sztywno wykonują polecenia trenera. Tak próbujemy do tego podchodzić. To trudne zadanie i nie zawsze się udaje w pełni zrealizować. Wczorajszy poniedziałek to rewanżowe mecze towarzyskie z UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. na wyjeździe. Pierwszy mecz rozegrały młodziczki starsze. Niestety duży wpływ i ingerencja trenera niedobrze wpływały na poczynania zawodniczek. Z kolei w meczu kadetek trener Adrian Kruszakin oddał władzę swoim podopiecznym. Jak to się skończyło? Zapraszamy na podsumowanie spotkań.

U13K: UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – KS Play Basket Kraszewice 78:64
Normalnie powinniśmy się cieszyć z tego wyniku. Gdyż 2 tygodnie w Kraszewicach przegraliśmy różnicą ponad 40 pkt. Tym razem Zaczęliśmy bardzo dobrze od prowadzenia 6:18 po pierwszych 5 min meczu. Druga kwarta też całkiem nieźle. W połowie prowadzimy 37:41. Niestety kryzys przyszedł w trzeciej odsłonie. Brak skuteczności w tej części oraz słaba praca nóg w obronie nie piłce mówiły same za siebie. W ostatniej kwarcie momentami mamy jeszcze przebłyski skutecznej gry. Jednak ostatnie 3 min meczu należały do rywalek. Mimo dużego progresu od ostatniego meczu między tymi drużynami nasze poczynania na boisku nie do końca były zadowalające. Trener chyba musi na więcej pozwolić swoim podopiecznym. To był bardziej mecz trenera niż zawodniczek. Na uwagę z pewnością zasługuje świetna skuteczność Róży Gabryś, która liczne, długie podania od Nikoli Kowalczyk zamieniała na łatwe punkty. Na kolejny poziom swojej gry wskoczyła wczoraj Tosia Chojnacka. Coraz większa pewność siebie w grze, lepiej ułożony rzut oraz atakowanie piłki na „deskach” to mocne punkty Tosi od wczoraj. Obserwacje meczowe (pozycja do rzutu w strefie rzutu, zastawianie):
Kowalczyk Nikola - 14
Gabryś Róża – 12
Kosmala Ola – 8
Kruszakin Nadia – 7
Szczepaniak Roksana – 5

Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 2 pkt, Gabryś Róża – 24 pkt, Zadka Maja 4 pkt, Szczepaniak Roksana 3 pkt, Kurmanek Natalia, Kuświk Kinga 2 pkt, Ficner Weronika, Jeziorek Nikola 2 pkt, Grabowska Tola, Wąsowicz Julia, Kosmala Ola 16 pkt, Kowalczyk Nikola 5 pkt, Krzesińska Nikola 4 pkt, Chojnacka Tosia 2 pkt.

KLKB: UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – KS Play Basket Kraszewice 43:86
Tutaj całkowitą kontrolę na meczem przejęły zawodniczki naszej drużyny. Gra wyglądała dużo lepiej niż w młodszym zespole. Co prawda mieliśmy przewagę fizyczności czy wzrostu, jednak to organizacja gry, zaangażowanie, własna kreacja koszykarek wpłynęły na tak płynną i efektywną grę. Obserwacje meczowe (pozycja do rzutu w strefie rzutu, zastawianie):
Kowalczyk Benia – 15
Cegiełka Weronika – 13
Szuleta Dominika – 12
Kosmala Paulina – 10
Chojnacka Antonina – 6
Kowalczyk Nikola – 6

Grały i punktowały:
Kowalczyk Nikola 4 pkt, Szuleta Joanna 2 pkt, Jeziorek Nikola, Cegiełka Weronika 29 pkt, Szuleta Dominika 14 pkt, Chojnacka Tosia 4 pkt, Kosmala Paulina 14 pkt, Kosmala Ola 5 pkt, Jastrzębska Martyna 5 pkt, Kowalczyk Benia 9 pkt, Gabryś Róża
Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 2 osoby ludzie stoj w budynku i tekst isostar 10 wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 1 osoba stoi uprawia sport w budynku i tekst isostar wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 2 osoby ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 6 osb ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty pika w budynku i tekst isostar 16  wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 2 osoby ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty w budynku i tekst 7 wwwksplaybasketp