U13K/KLKB: NAJLEPSZY MECZ KADETEK W SEZONIE, MŁODZICZKI STARSZE ŚWIETNIE, ALE TYLKO W PIERWSZEJ POŁOWIE

Wczorajsza niedziela to dwumecz z zespołami z Rogoźna w ligach U13K i KLKB. Mecze rewanżowe rozgrywane w Kraszewicach dostarczyły sporo emocji i koszykówki na dobrym poziomie. Poprzednie starcie z tymi drużynami to wysokie wygrane rywalek, tym razem było nieco inaczej.

U13K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Dwójka Rogoźno 38:73
Początek meczu zdecydowanie dla rywalek, po 5 min przegrywamy 2:12. Jednak szybko dochodzimy do siebie i trafiamy 6 pkt z rzędu. Druga kwarta jeszcze lepsza. W połowie meczu tracimy tylko 4 oczka do Rogoźna. Niestety nasz horror nastąpił w 2. połowie. Jeszcze do połowu trzeciej kwarty trzymamy się bardzo dobrze ulegając nieznacznie 32:33. Kolejne 5 min to katastrofa w naszym wykonaniu. Pogubiliśmy się w zupełnie w obronie i tą część meczu przegrywamy aż 2:19… Ostatnia kwarta to dalsza niemoc w ataku i słaby powrót do obrony. Mocno rotujemy składem i dajemy pograć wszystkim zawodniczkom. Mecz pokazuje, że potrafimy rywalizować jak równy z równym z bardzo dobrą drużyną. Jednak nie potrafimy utrzymać pełnej koncentracji przez całe spotkanie. Najlepsze zawodniczki w obserwowanych elementach technicznych (obrona na piłce, jab stepy): Kowalczyk Nikola – 17, Kuświk Adrianna – 12, Kuczyńska Michalina – 9.

Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 6 pkt, Jeziorek Dagmara, Zadka Maja 2 pkt, Zmyślona Wiktoria, Szczepaniak Roksana, Kuświk Kinga 4 pkt, Grabowska Tola, Wąsowicz Julia, Gatkowska Ola 2 pkt, Kuczyńska Michalina 8 pkt, Kosmala Ola 9 pkt, Kuświk Adrianna, Kowalczyk Nikola 7 pkt, Chojnacka Tosia

KLKB: KS Play Basket Kraszewice – UKS Dwójka Rogoźno 78:76
Ten mecz z pewnością przejdzie do historii tej drużyny. Miesiąc temu przegraliśmy na wyjeździe z tym zespołem prawie 40 pkt. Teraz graliśmy jak równy z równym, a nawet momentami prowadziliśmy 15 pkt. Wszystko za sprawą kapitalnej skuteczności w ataku. Wszystkim dowodziła Weronika Cegiełka (28 pkt), która trafiała niemożliwe rzuty. Już od początku spotkania narzuciliśmy nasz styl gry. Po 4 min prowadzimy 15:8. Gramy odważnie, a przede wszystkim skutecznie. Pod koniec tej kwarty tracimy jednak rytm i rywalki robią „run” 14:2. W drugiej kwarcie wracamy na właściwie tory, odrabiamy wszystkie straty i wychodzimy na 11 pkt prowadzenie w połowie meczu. 32 pkt zdobyte tylko w drugiej kwarcie to rekord tego zespołu i świadczy o sporym potencjale zawodniczek. W trzeciej odsłonie nie zwalniamy tempa, utrzymujemy kilkunastopunktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie za 5 fauli spada jedna z naszych liderek czyli Paulina Kosmala, która przez 3 pierwsze kwarty uzbierała aż 22 pkt. Brak Pauliny daje się we znaki. Robimy co się da, ale rywalki stopniowo niwelują straty. W ostatnich sekundach przeciwniczki zbliżają się na 2 pkt, ale to nam udaje się dowieźć zwycięstwo do końca. Mecz stał na wysokim poziomie po obu stronach. Dziewczyny z obu zespołów stworzyły niesamowite widowisko, które zostanie zapamiętane na długo. Najlepsze zawodniczki w elementach technicznych (obrona na piłce, jab stepy i zastawianie): Szuleta Asia – 18, Kowalczyk Nikola – 7.

Kosmala Ola 1 pkt, Kosmala Paulina 22 pkt, Cegiełka Weronika 28 pkt, Szuleta Asia 4 pkt, Jastrzębska Martyna 4 pkt, Gatkowska Ola 2 pkt, Kuświk Ada, Jeziorek Kasia, Jeziorek Nikola 6 pkt, Chojnacka Antonina, Kowalczyk Nikola 11 pkt, Kędzia Kornelia