U13K/KLKB: TRUDNY POWRÓT PO PRZERWIE

Bardzo ospale wznowiły zmagania ligowe nasze koszykarski w kat. młodziczek starszych i kadetek B. Wczorajsza bardzo trudna przeprawa w UKS Kormoran Sieraków nie napawała optymizmem. Zdecydowanym faworytem były rywalki, ale żyliśmy nadzieją, że nawiążemy walkę. Mimo braku skuteczności gra nie wyglądała źle, prawdziwy dramat nastąpił w czwartej kwarcie. W ostatniej części powietrze zeszło całkowicie z naszych zawodniczek, oddaliśmy pole gry. Przeciwniczki skrzętnie to wykorzystywały. Dzisiaj z kolei zagraliśmy wyjazdowe spotkanie z UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp., który także postawił wysokie warunki. Początkowo fatalna skuteczność i bierność w obronie nie zwiastowały niczego dobrego. Jednak potrafiliśmy odrobić straty i wygrać minimalnie to spotkanie.

U13K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Kormoran Sieraków 42:110
Przez trzy kwarty trzymaliśmy się w meczu. Rywalki co prawda prowadziły cały czas znacząco, jednak organizacja gry wyglądała u nas całkiem przyzwoicie. Niestety, jeśli nie trafiamy rzutów spod samego kosza, a następnie biernie przyglądamy się temu co się stanie to trudno rywalizować na równi z tak ogranym rywalem. O ostatniej części gry trudno coś dobrego powiedzieć, trzeba wyciągnąć wnioski i zapomnieć o takim podejściu do gry. Trzeba walczyć do końca bez względu na wynik, tego nam zabrakło. Był to ostatni mecz sezonu, w maju i czerwcu czekają nas jeszcze turnieje i Kraszewicka Basket Skills Liga. W tym meczu skupiliśmy się na zadaniach technicznych. Każda zawodniczka miała inne, dostosowane do siebie zadanie. Najlepiej wywiązały się z nich:
Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 4 pkt, Zadka Maja 2 pkt, Zmyślona Wiktoria, Szczepaniak Roksana, Kuświk Kinga, Grabowska Tola, Kuświk Ada, Wąsowicz Julia, Gatkowska Ola, Kuczyńska Michalina14 pkt, Kosmala Ola 14 (1x3) pkt, Kowalczyk Nikola 8 pkt, Krzesińska Nikola, Kurmanek Natalia, Chojnacka Tosia

KLKB: UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – KS Play Basket Kraszewice 59:63
Paskudnie rozpoczynamy to spotkanie pudłując spod kosza co się da. Obrona również pozostawiała wiele do życzenia. Przeciwniczki wygrywały mnóstwo pojedynków 1x1 na piłce. Po pierwszej kwarcie ulegamy aż 24:12. Dopiero w drugiej odsłonie nastąpiła lepsza mobilizacja w obronie, wreszcie zaczęliśmy trafiać. W połowie prowadzimy 5 pkt. Trzecia kwarta również dobra w naszym wykonaniu mimo problemów z faulami aż 3 naszych podkoszowych zawodniczek. Budujemy przez moment 14 pkt przewagi. Jednak w 4. kwarcie wróciły koszmary z początku meczu. Znowu nie trafiamy, słabo wracamy do obrony. W końcówce meczu Ostrowianki zbliżają się na 2pkt, mimo to wytrzymujemy presję i udaje się nam dowieźć zwycięstwo do końca. W najbliższy czwartek zagramy rewanż w Kraszewicach, liczymy na lepszą postawę naszych kadetek. Wyróżniające się zawodniczki w zadaniach:
Cegiełka Weronika – 14
Szuleta Asia – 13
Jastrzębska Martyna – 13
Kosmala Paulina – 11
Kowalczyk Nikola – 9
Kosmala Ola – 8
Kosmala Ola 3 (1x3) pkt, Kosmala Paulina 15 pkt, Cegiełka Weronika 30 pkt, Szuleta Asia, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Jeziorek Nikola, Chojnacka Tosia 2 pkt, Kowalczyk Nikola 9 pkt, Kędzia Kornelia 2 pkt