U13K/OBL: MŁODZICZKI STARSZE POPRAWIŁY OBRONĘ NA PIŁCE, SENIOROM NIE POMÓGŁ NIESAMOWITY RUN

U13K/OBL: MŁODZICZKI STARSZE POPRAWIŁY OBRONĘ NA PIŁCE, SENIOROM NIE POMÓGŁ NIESAMOWITY RUN


Zapraszamy na przegląd meczów ligowych naszych drużyn z zeszłego tygodnia.

U13K: KS Play Basket Kraszewice- UKS Kaspro Ostrów Wlkp. 47:77
Nie tak miał wyglądać nasz kolejny mecz w młodziczkach starszych. Liczyliśmy na bardziej wyrównane spotkanie. Niestety mnóstwo przegranych pojedynków w obronie na piłce powodowało, że zawodniczki z Ostrowa Wlkp. łatwo zdobywały punkty. Atak dobrze organizowaliśmy, ale co z tego jeśli nie trafiamy łatwych rzutów spod kosza. Oczywiście niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po niecelnych naszych rzutach rywalki łatwo przechodziły do kontr. W naszym składzie brakowało co prawda kliku podstawowych zawodniczek, ale tak czy inaczej trzeba poprawić obronę na piłce i skuteczność. Najwięcej wygranych pojedynków w obronie na piłce: Kuczyńska Michalina – 8, Kosmala Ola – 5, Zadka Maja – 3. Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza najmłodsza zawodniczka z rocz. 2010 Tola Grabowska, która rzuciła 8 pkt oraz świetnie reagowała w pomocy w obronie.
Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia, Jeziorek Dagmara, Wągrowska Sara, Kosmala Aleksandra 4 pkt, Zadka Maja 3 pkt, Zmyślona Wiktoria 5 pkt, Szczepaniak Roksana 2 pkt, Kurmanek Natalia 2 pkt, Kuświk Kinga, Grabowska Tola 8 pkt, Wąsowicz Julia 3 pkt, Krawczyk Natasza, Kuczyńska Michalina 20 pkt.

U13K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimp Rawicz 58:39
Dwa dni później czyli w sobotę zmierzyliśmy się także u siebie z rawickim Olimpem. Tutaj nasze zawodniczki zagrały mocniej skoncentrowane w obronie. Nadal pudłujemy niezliczoną ilość rzutów w prostych sytuacjach. Nadrabiamy coraz lepszą pracą nóg i zaangażowaniem w obronie. W ataku gramy coraz bardziej zespołowo, coraz szybciej przechodzimy z obrony do ataku. Po pierwszej połowie prowadzimy 8 pkt, jednak nasza przewaga nie jest jeszcze pewna. Bardzo źle zaczynamy 3. kwartę tracąc 8 pkt z rzędu w ciągu 2 minut. Dopiero końcówka tej części meczu to zryw naszych Basketek i run 15:4. Poprawa skuteczności przyszła dopiero w ostatniej kwarcie dzięki czemu powiększamy przewagę i wygrywamy wyraźnie różnicą 19 pkt. Na pewno cieszy fakt, że każda z 13 zawodniczek zdobywała punkty. Każda zawodniczka dostała sporo minut i mogła się wykazać. Najwięcej wygranych pojedynków w obronie na piłce: Kuświk Adrianna – 8, Kuczyńska Michalina – 8, Kowalczyk Nikola – 8, Grabowska Tola – 7. Poprawiliśmy obronę na piłce z 25 wygranych pojedynków w czwartek na 47 wygrane w sobotę. Popracujmy jeszcze na celnością rzutów i nasza drużyna naprawdę wejdzie na wyższy level.
Grały i punktowały:
Jeziorek Dagmara 2 pkt, Kruszakin Nadia 4 pkt, Kosamala Aleksandra 14 pkt, Zadka Maja 2 pkt, Kowalczyk Nikola 7 pkt, Zmyślona Wiktoria 2 pkt, Szczepaniak Roksana 2 pkt, Kurmanek Natalia 4 pkt, Kuświk Kinga 5 pkt, Grabowska Tola 1 pkt, Wąsowicz Julia 1 pkt, Kuczyńska Michalina 12 pkt, Kuświk Adrianna 2 pkt.

OBL: KS Play Basket Kraszewice – Rom-Dach Team Ostrów Wlkp. 50:55
Mecz z ostrowską ekipą zapowiadał się na wyrównany i taki też był. Pierwsza kwarta to brak skuteczności po obu stronach. W drugiej części rywale weszli na wyższe obroty i zaczęli trafiać. My nadal mizernie z celnością. W trzeciej odsłonie za dużo się nie zmienia. Rom-Dach Team buduje 16 pkt przewagi. My nadal mamy problem ze znalezieniem drogi do kosza czy to z bliska czy to z daleka. Jednak nie poddaliśmy się i walczyliśmy do samego końca. W ciągu 2 min odrobiliśmy 13 punktów i na kilkanaście sekund do końca przegrywaliśmy tylko 3 pkt. Niestety zabrakło czasu na więcej. Ostatnia trójka w naszym wykonaniu nie wpadła do kosza. Pressing w ostatnich minutach na całym boisku dał oczekiwany rezultat. Niestety zaległości punktowe z pierwszych 3 kwart były za duże by ostatecznie wygrać. Skuteczność z gry na poziomie 27% oraz przegrana na zbiórkach 33:47 nie pozwoliły na zwycięstwo choć rywal był w naszym zasięgu. Na plus na pewno mała liczba strat, tylko 4 na cały zespół. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej.
Grali i punktowali:
Kruszakin Adrian 18 pkt, 3 as, 2 przech, 11 eval
Kuświk Hubert 12 pkt, 3 zb
Kol Tobiasz 7 pkt, 11 zb, 2 as, 10 eval
Konieczny Karol 6 pkt, 7 zb, 9 eval
Sobótkowski Adrian 3 pkt, 2 as, 2 przech
Pietras Krzysztof 2 pkt, 6 zb, 2 przech, 8 eval
Grabowski Przemysław 2 pkt, 3 as
Tomala Jarosław 3 zb, 2 as
http://www.obl.ligspace.pl/index.php?mod=Games&ac=Browse...

IMG_20201121_103435jpgIMG_20201121_104208_1jpgIMG_20201121_121905_1jpg