U14: IV MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR WIOSNY W RAWICZU

U14: IV MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR WIOSNY W RAWICZU

Zapraszamy na szersze podsumowanie z turnieju młodziczki starszej (U-14, rocznik 2004 i młodsze), który odbył się w weekend 13-15.04.2018r. W turnieju wzięło udział 6 zespołów, które grały systemem „każdy z każdym”. Mieliśmy do rozegrania 5 spotkań w 3 dni (w sobotę aż 3 mecze). Nasz team reprezentowały następujące zawodniczki: Marta Kobza, Dominika Szuleta, Luiza Cegiełka, Asia Szuleta, Kaja Warszawska, Nikola Jeziorek, Bernadetta Kowalczyk, Roksana Krzewińska, Zuzanna Chowańska, Zuzia Gabryś, Natalia Kleinert. Należy zaznaczyć, że nasza drużyna tylko w połowie składała się z rocznika 2004. Druga połowa to zawodniczki rocznika 2005 i 2006. Zabrakło również 3 podstawowych naszych koszykarek, czyli Kasi Betki, Weroniki Cegiełki i Marysi Szlachty. W tych trudnych okolicznościach musieliśmy stawić czoła na lada trudnym przeciwnikom.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS OPALENICA 48:45

Po bardzo dobrym meczu z naszej strony wygrywamy zasłużenie z wyżej notowanym rywalem. Od samego początku mecz układał się po naszej myśli. Świetna skuteczność w ataku pozwala na wygraną I kwartę aż 20:8. W dalszej części meczu rywalki zaczęły odrabiać straty, ale daliśmy radę przetrzymać ich pogoń.

Punkty: Kobza 15, Szuleta D. 12, Kleinert 10, Cegiełka L. 6, Warszawska 5, Kowalczyk B., Krzewińska, Szuleta J., Chowańska, Jeziorek N., Gabryś

DSC_0020JPG

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS POLKOWICE 30:55

Mimo znaczącej różnicy w wyniku do połowy 4. kwarty przegrywaliśmy tylko 12 punktami. Jednak w końcówce trenerzy dali pograć młodszym zawodniczkom, których głównym zadaniem było ogrywanie się ze starszymi przeciwniczkami. Biorąc pod uwagę przewagę fizyczną rywalek należy pochwalić nasze zawodniczki na całkiem przyzwoitą grę szczególnie w pierwszej połowie, gdzie graliśmy jak równy z równym. Niestety niewykorzystane rzuty wolne (7/34 z osobistych) nie pozwoliły na wyrównaną walkę do końca.

Punkty:

Punkty: Szuleta D. 12, Kobza 8, Warszawska 6, Kleinert 4, Cegiełka L. , Kowalczyk B., Krzewińska, Szuleta J., Chowańska, Jeziorek N., Gabryś

DSC_0151JPG

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMP RAWICZ 35:53

Po świetnym początku 8:2 w starciu z UKS Olimp Rawicz liczyliśmy na walkę o zwycięstwo. Niestety w dalszej części meczu do głosu doszedł zespół z Rawicza i to on dyktował warunki gry głównie dzięki super skuteczności rzutów osobistych (14/15 z osobistych). Ostatecznie przegrywamy 35:53 grając momentami naprawdę dobrze. Główną różnice zrobiły rzuty osobiste, które my trafimy tylko 2 razy na 16 prób, a rywalki aż 14.

Punkty: Kobza 20, Szuleta D. 6, Cegiełka L. 5, Kleinert 2, , Kowalczyk B. 2, Warszawska , Krzewińska, Szuleta J., Chowańska, Jeziorek N., Gabryś

DSC_0182JPG

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS TĘCZA LESZNO 36:55

Bardzo dobry początek meczu, w którym wychodzimy na prowadzenie nawet 15:6. Niestety im dalej w mecz, tym bardziej przeciwniczki forsowały swoje tempo. Zmęczenie w drugiej połowie i mniejsza rotacja w składzie niż rywalki negatywnie wpłynęło na ostateczny wynik meczu.

Punkty: Kobza 16, Szuleta D. 8, Cegiełka L. 4, Kleinert 3, Kowalczyk B. 2, Warszawska 2, Chowańska 1, Krzewińska, Szuleta J., Jeziorek N., Gabryś

DSC_0194JPG

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS DELFIN KŁECKO 42:35

Nieprawdopodobne, a jednak. Jechaliśmy na ten turniej jako underdog, każde zwycięstwo miało być dla nas sukcesem w gronie 6 silnych zespołów. W ostatnim meczu udaje się nam pokonać UKS Delfin Kłecko (zespół, który jeszcze rok temu w lidze wygrywał z nami różnicą 40 punktów). Dziś wygrywamy 42:35 przegrywając momentami 18 punktami. Dziewczyny wykazały niesamowitą walkę do końca z charakterem. Od momentu 31:14 dla Kłecka zaczęła się nasza niesamowita pogoń. Od tego momentu zaliczamy run 28:4 i dokonujemy czegoś nieprawdopodobnego. Jeszcze na 6 minut przed końcem meczu przegrywamy 12 punktami by wygrać +7 pkt.

DSC_0318JPG

Wracamy z turnieju z dużą dawką bezcennego doświadczenia, ale również z niezłym bilansem 2 zwycięstw i 3 porażek. Wiemy, że mimo młodszych zawodniczek w rotacji jesteśmy w stanie rywalizować na równi prawie z każdym przeciwnikiem. Rozrasta się nam również sztab trenerski. Asystentem trenera od kilku meczów jest Bartosz Perz, którego zaangażowanie i wytrwała praca przynosi wymierne efekty całej drużynie. Za niesamowite ujęcia zdjęciowe podczas turnieju dziękujemy serdecznie panu Arturowi Chowańskiemu. Powoli rozpoczynamy okres turniejowy i streetballowy, zarówno w kategorii seniorskiej, jak i młodzieżowej.

 

DSC_0252JPG
DSC_0429JPG