U14: LESZNO ZA MOCNE, ALE ROBIMY POSTĘPY

KS Play Basket Kraszewice – MKS Tęcza Leszno 50:68

W ostatnią sobotę nasz zespół dziewcząt w kategorii U14 rozegrał mecz u siebie z faworyzowanym MKS Tęcza Leszno. Zaczęliśmy mecz naprawdę dobrze, graliśmy lepiej i tylko przez brak skuteczności po dobrze wypracowanych akcjach nie odjechaliśmy z wynikiem. Druga piątka również dawała radę. Po pierwszej kwarcie ulegamy tylko 11:13. Druga część to z kolei przestój po naszej stronie. Rywalki łapią wiatr w żagle. Dopiero po koniec tej kwarty trafiamy kilka punktów z rzędu zmniejszając dystans do 10 punktów. Trzecia kwarta to gra kosz za kosz, jednak nie wykorzystujemy przewagi. W dalszej części wkrada się spory chaos i tracimy seryjnie kilka punktów. W ostatniej odsłonie udaje się nam odrobić część strat, jednak na zwycięstwo w tym meczu nie mogliśmy liczyć głównie przez brak skuteczności w prostych sytuacjach rzutowych i przez straty w podaniach bez tempa. Jeszcze rok temu z tym zespołem przegrywaliśmy różnicą 30-40 punktów, tym razem zmniejszamy dystans do 18 oczek. Podsumowując, należy dodać, że zespół z Leszna jest w naszym zasięgu w meczu rewanżowym w najbliższą niedzielę. Jeśli poprawimy kilka elementów to kto wie, czy nie wrócimy z Leszna z tarczą. Czas pokaże, a tymczasem punkty w tym meczu zdobywały: