U14: NIESAMOWITY THRILLER KOSZYKARSKI, POZNAŃ POKONANY, PANI POSEŁ W ROLI KIBICA

U14: NIESAMOWITY THRILLER KOSZYKARSKI, POZNAŃ POKONANY, PANI POSEŁ W ROLI KIBICA

Wczorajszy mecz U14 w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodziczki Starszej był wyjątkowy pod wieloma względami. Oprócz niesamowitych emocji meczowych dostarczonych przez zawodniczki KS Play Basket Kraszewice mogliśmy gościć panią poseł Bożenę Henczycę. Już sama wizyta pani poseł uskrzydliła nasze koszykarki, które w drugiej połowie pokazały niesamowity charakter na boisku. Zacznijmy jednak od początku. Pierwsza kwarta to niestety niemrawa koszykówka z naszej strony. Bez waleczności w obronie i skuteczności w ataku. Tą część spotkania przegrywamy aż 7:23. Jednak nasz zespół już nie raz pokazywał, że potrafi odrabiać bardzo duże straty. Nie inaczej było i tym razem. Pierwsze przebłyski fajnej koszykówki nasze zawodniczki przejawiać zaczęły w drugiej odsłonie. Zaczęliśmy łapać rytm w ataku, obrona stała się szczelniejsza. W połowie jednak nadal tracimy sporo punktów do rywalek (19:33). Prawdziwy pokaz kunsztu naszego teamu nastąpił w kolejnych kwartach. Coraz lepsza obrona oraz niesamowite wjazdy Marty Kobzy pozwoliły nie tylko odrobić wszystkie straty, ale również wyjść na prowadzenie w połowie czwartej kwarty. Nasza przewaga sięgała nawet 10 punktów. W końcówce ENEA AZS Poznań postraszyła nas serią 5 oczek z rzędu, ale to wszystko na co było ich stać. Wygrywamy 55:47 odrabiając -16 punktów. Dziękujemy zawodniczkom za spore emocje i  zwycięstwo. Dziękujemy także pani poseł Bożenie Henczycy za kibicowanie i wspieranie naszych podopiecznych.  Pani  poseł była pod wrażeniem wczorajszego występu  naszych dziewcząt. Zapraszamy na kolejne mecze i turnieje organizowane przez nasz Klub.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ENEA AZS POZNAŃ 55:47

Punkty zdobywały:

Kobza  M. 25, Szuleta D. 10, Kleinert N. 6, Warszawska K. 4, Kałuża O. 3, Chowańska Z. 3, Krzewińska R. 2, Cegiełka W. 2, Betka K., Kowalczyk B., Gabryś Z.


1_1jpg