U14K/U15K: KADETKI ROZPOCZĘŁY RYWALIZACJĘ LIGOWĄ

Wczorajszy piątek to 2 wyjazdowe mecze z UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. w kat. U14K i U15K. W starszej kategorii wygrywamy 7 pkt mimo, że momentami prowadziliśmy już 18. Niestety problemy z faulami Pauliny Kosmali już w pierwszej kwarcie mocno ograniczały nasze poczynania w ataku. W obronie też było trudniej. Mimo to kontrolowaliśmy przebieg spotkania do połowy 4. kwarty. Niestety rywalki nie poddawały się i walczyły do samego końca schodząc na moment na 4 pkt różnicy. Zimna krew Nikoli Kowalczyk i Pauliny Kosmali w rzutach w ostatnich minutach pozwala utrzymać nam prowadzenie. Na pewno musimy poprawić dokładność podań do szybkiego ataku, za dużo strat. Jokerem w tym spotkaniu była Martyna Jastrzębska, która rzuciła swoje rekordowe 14 pkt (2 x 3 pkt) i dołożyła mnóstwo zbiórek. Każda zawodniczka dorzuciła coś dobrego dla zespołu: Róża – mocna obrona na piłce, Ada – mądre decyzje w ataku, nieustępliwość w obronie; Roksana – dobre ustawianie w odpowiednim miejscu i czasie; Tosia – mnóstwo zbiórek, coraz lepsze bieganie do kontry; Nikola – 12 pkt mimo trudności zdrowotnych; Paulina – przetrwała 3 kwarty z 4 faulami, coraz pewniejsze wjazdy na kosz, 27 pkt w 20 min (1 x 3 pkt); Ola – poprawiła zmianę tempa i rzuty kelnerskie; Michalina – widzi coraz więcej, gra dla drużyny, nie do zatrzymania przy euro stepach; Martyna – pokonała swoje lęki, coraz pewniejsza w rzutach, nie do przejścia w obronie.

Obserwacje meczowe – liderki (dokładne podania do szybkiego ataku, zastawianie, przechwyty, przecięcia podań, wygrane pojedynki w obronie na piłce):

Grały i punktowały:
Kosmala Ola 4 pkt, Kosmala Paulina 27 pkt, Szczepaniak Roksana, Jastrzębska Martyna 14 pkt, Kuświk Ada 2 pkt, Gabryś Róża 5 pkt, Chojnacka Tosia, Kuczyńska Michalina 4 pkt, Kowalczyk Nikola 12 pkt

W kadetce młodszej było już dużo trudniej. Przypomnijmy, że nasza drużyna U14K składa się z 3 rocz. 2008-2010, tylko 4 zawodniczki to rocz. 2008. Nie będzie nam łatwo rywalizować w większości ze starszymi drużynami, zwłaszcza, że kilka zawodniczek mamy początkujących. W tym meczu nie mieliśmy obecnych kilku ważnych zawodniczek. W starciu z silną ekipą z Ostrowa Wlkp. tego dnia nie mieliśmy szans. Ulegamy wysoko choć kilka akcji w ataku było naprawdę dobrych. Niestety bardzo słaba obrona na piłce pozwalała rywalkom na łatwe punkty po wjazdach. Ten element musimy mocno poprawić. Brakowało też zastawień i dokładnych podań. W obserwacjach skupiliśmy się na tych samych elementach co w U15K (liderki):
Gabryś Róża - 10
Kurmanek Natalia – 9
Kuczyńska Michalina – 8
Grabowska Tola – 7

UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. – KS Play Basket Kraszewice 93:36
Kruszakin Nadia, Gabryś Róża 9 pkt, Szczepaniak Roksana, Kurmanek Natalia 5 pkt, Kuświk Kinga 4 pkt, Ficner Weronika 2 pkt, Grabowska Tola 3 pkt, Kuczyńska Michalina 6 pkt, Kosmala Ola 5 pkt (1 x 3 pk), Czarnek Sandra 2 pkt