U14K/U15K: KONTUZJE, BRAKI KADROWE, ALE NIE PODDAJEMY SIĘ

Wczorajsza niedziela to 2 mecze u siebie z drużynami z Kłecka w kat. kadetki starszej i młodszej. Niestety w ostatnich tygodniach plaga kontuzji i braków kadrowych mocno daje się we znaki. Nie byliśmy w stanie pokazać jeszcze pełnego potencjału. W kat. U14K musieliśmy wspierać się nawet zawodniczkami 3 lata młodszymi z rocz. 2011. Brak jednych daje szanse innym i tak też było wczoraj.

U14K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Delfin Kłecko 76:74
Poprzedni mecz na wyjeździe z tą drużyną wygraliśmy bardzo wysoko. Tym razem w bardzo okrojonym składzie z młodszymi zawodniczkami musieliśmy dać radę. Na domiar złego w pierwszej kwarcie Maja Zadka podkręciła kostkę i już nie zagrała. Prawie do końca pierwszej połowy mecz oscyluje wokół remisu. Pod koniec II kwarty robimy „run” 8:0, po zmianie stron nie zwalniamy tempa notujemy serial punktowy 10:0. Uciekamy na 18 pkt, jednak rywalki nie odpuszczały i stopniowo odrabiały straty. W ostatniej kwarcie gramy mało skutecznie, przegrywamy sporo akcji w obronie. Ostatecznie wygrywamy, jednak nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Trzeba poprawić dokładność podań, skuteczność rzutów spod kosza, postawę w obronie czy decyzyjność. Na uwagę zasługuje rekordowy występ Roksany Szczepaniak 24 pkt i 21 z elementów technicznych. Z kolei rewelacyjną zawodniczką „two way” tego dnia była Weronika Ficner (nie do przejścia w obronie i coraz odważniejsza w ataku). Coraz lepiej w ataku funkcjonuje także Wiktoria Zmyślona i Sara Wągrowska. Obserwacje (bieg do szybkiego ataku, 3 kroki przyspieszenia po podaniach, zastawianie, close out przy rzutach) i zdobyte punkty:

U15K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Delfin Kłecko 48:70
W starszych kadetkach sytuacja na wyjeździe była zgoła odmienna. W Kłecku ulegliśmy bardzo wysoko. U siebie bez kilku podstawowych zawodniczek zaczynamy słabo 8:27. Pierwsza połowa poniżej naszych możliwości: niedokładne podania, brak skuteczności, słabe powroty do obrony. Obraz gry zmienił się w drugiej połowie. Po dobrej odprawie, w wykonaniu Trenerki Dominiki Szulety przed trzecią kwartą, nasze zawodniczki weszły na wyższy poziom swoich umiejętności. Graliśmy agresywniej, bardziej walecznie, skuteczniej. Nie udało się odrobić strat, ale z pewnością zrobiliśmy postępy w naszej grze w drugiej połowie. Na duży plus z pewnością występ Oli Gatkowskiej – świetne bieganie do kontry i mega ciężka praca w obronie. Ponownie nie do przejścia w obronie pozostawała Wercia Ficner. Wreszcie odważniej i skuteczniej w ataku zagrały Paulina Kosmala i Martyna Jastrzębska. Tak trzymać dziewczyny, idziemy do przodu. Obserwacje i zdobycze punktowe: