U15K: POWOLI ZMIERZAMY WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU

KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 80:50

W meczu wystąpiliśmy bez głównej rozgrywającej Michaliny Kuczyńskiej, która z drużyną MKS MOS Konin udała się na mecze strefowe U13K do Szczecina (swoją drogą jest bardzo bliska awansu do ćwierćfinałów MP, życzmy powodzenia w dalszych zmaganiach). Mimo braków jeszcze innych zawodniczek trzon zespołu pozostał i daliśmy radę. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ogrom poprawnie wykonanych elementów technicznych. W tym spotkaniu skupiliśmy się na przyspieszeniach po podaniach, obiegnięciach, obronie na piłce i atakowaniu tablicy na zbiórkach ofensywnych. Wykonaliśmy łącznie jako zespół aż 298 razy powyższe elementy, a kilka zawodniczek pobiło swoje rekordy. Przy tak sprawnie wykonywanych elementach łatwo było o zwycięstwo. Wyrównany był tylko początek kiedy rywalki prowadziły przez chwile 6:9, potem już tylko powiększaliśmy przewagę. Świetnie przechodziliśmy z obrony do ataku. Szybki ruch piłki, dobre bieganie do kontry i mocny atak deski ułatwiły nam grę.

Basket Team Suchy Las – KS Play Basket Kraszewice 76:58
Ponownie bez pełnego składu udaliśmy się do Suchego Lasu by powalczyć z tamtejszym Basket Team. Wchodzimy w mecz bardzo dobrze, po pierwszej kwarcie prowadzimy nawet 11:22. Gramy szybko i skutecznie, dobrze rozbijamy zone press rywalek. Druga kwarta już nie w takim tempie, ale nadal utrzymujemy prowadzenie. Niestety prawdziwy horror przytrafia się nam w trzeciej odsłonie. To rzadkość, bo zazwyczaj drugie połowy zaczynamy bardzo dobrze. Niestety tę część przegrywamy aż 29:9… Nasza gra zatrzymała się zarówno w ataku, jak i w obronie. Jakaś blokada sprawiła, że nie potrafiliśmy wykrzesać z siebie energii. Odcięło nam prąd… Mały zryw zanotowaliśmy jeszcze w połowie ostatniej kwarty, kiedy to zredukowaliśmy straty do 8 pkt. Końcówka jednak należała do rywalek, które zakończyły mecz „runem” 10:0. Przebieg meczu świetnie pokazują wykonane przez nas elementy technicznie. W pierwszej połowie wykonaliśmy ich 103, by w drugiej zanotować tylko 66 elementów. To przykład jak przyczyny gry wpływają na jej skutki czyli wynik. Jeśli trzymamy się wyznaczonych aspektów technicznych to gra staje się prostsza i łatwiej o wygraną. Grały i punktowały: