U16K: MOCNY TURNIEJ W LESZNIE

Ostatni weekend to wyjazd naszych kadetek na turniej do Leszna. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: MUKS Poznań (Mistrz Polski z zeszłego roku w akt. U14), MKS Opalenica (wice mistrz województwa wielkopolskiego kadetek B z sezonu 2018/2019), Pompax Tęcza II Leszno (V miejsce w rozgrywkach wojewódzkiej ligi kadetek B w poprzednim sezonie) , Pompax Tęcza I Leszno i nasz team KS Play Basket Kraszewice. W zawodach musieliśmy sobie radzić w tylko 8-osobowym składzie bez Wiktorii Karkoszki, Pauliny Wiśniewskiej, Sylwii Golanowskiej czy Zuzi Chowańskiej. Mimo dzielnie stawialiśmy opór przeciwniczkom i w 2 meczach zabrakło nieco szczęścia by w zająć nawet II miejsce. Ostatecznie plasujemy się IV miejscu wygrywając 1 spotkanie i przygrywając 3. Dodatkowo nasza Natalia Kleinert zgarnia statuetkę dla najlepiej blokującej zawodniczki.

Zapraszamy na podsumowanie spotkań.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MUKS POZNAŃ 32:81

Tutaj nie mieliśmy nic do powiedzenia. Przeciwnik to Mistrz Polski z poprzedniego sezonu i widać było tremę u naszych zawodniczek. Wyrównany był tylko początek meczu do wyniku 8:7 dla nas. Od tego momentu widać było wyraźną przewagę poznanianek. Ulegamy wysoko 32:81 zbierając bezcenne doświadczenie z tak utytułowanym rywalem.

Punkty:

Kobza 15 pkt, Kleinert 8 pkt, Szuleta D. 7 pkt, Cegiełka W. 2 pkt, Dudkiewicz, Kowalczyk, Betka, Kosmala P.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – POMPAX TĘCZA II LESZNO 53:54

W tym meczu nasz zespół zaprezentował się dużo lepiej. Mecz dość wyrównany, momentami stwarzaliśmy kilku punktowe prowadzenie. Jednak na 2 minuty do końca do zespół z Leszna wyszedł na 5 punktowe prowadzenie. Dobra mobilizacja naszych zawodniczek sprawiła, że na 7 sekund przed końcem wyszliśmy na 1 punkt przewagi. Ostatnia akcja należała jednak do leszczynianek. Mimo dobrej obrony zawodniczka z Leszna trafia przez ręce i tym samym w dramatycznych okolicznościach ulegamy minimalnie. Szkoda, bo nasze dziewczyny zagrały naprawdę dobre spotkanie, ale czasem taki jest basket J

Punkty:

Kleinert 14 pkt, Kobza 13 pkt, Szuleta D. 12 pkt, Cegiełka W. 12 pkt, Kosmala 2 pkt, Kowalczyk, Dudkiewicz, Betka

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS OPALENICA 38:48

Zespół z Opalenicy dysponujący wysokimi zawodniczkami zawsze był dla nas trudnym rywalem. Jednak tym razem chcieliśmy sprawić niespodziankę i wygrać. Pierwsza połowa rewelacyjna w naszym wykonaniu. Mocna obrona sprawiła, że przeciwniczki miały sporo problemów ze zdobywaniem punktów. Sporo zbiórek mimi skromniejszych warunków fizycznych zamienialiśmy na kontry. W pewnym momencie prowadzimy nawet 7 punktami. Niestety w drugiej połowie zacięły się nasze strzelby w ataku. Nie trafialiśmy nawet prostych rzutów spod kosza. Tym samym daliśmy MKS Opalenicy szansę na odrobienie wszystkich strat i wyjście na 10 punktowe prowadzenie. Niestety zbyt dużo niecelnych rzutów spod kosza oraz proste błędy przy wyprowadzaniu piłki kosztowały nas przegrany mecz. Mimo wszystko nasze zawodniczki pokazały, że potrafią grać jak równy z równym z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem.

Punkty:

Kleinert 14 pkt, Kobza 12 pkt, Szuleta 4 pkt, Cegiełka W. 4 pkt, Kowalczyk 2 pkt, Dudkiewicz, Kosmala, Betka

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – POMPAX TĘCZA I LESZNO 62:44

W meczu o IV miejsce dominujemy od początku do końca mocno rotując składem dając pograć sporo minut młodszym zawodniczkom. W zasadzie nasze podopieczne miały za zadanie same poprowadzić się w tym meczu z czego wywiązały się znakomicie. Mecz w stylu „no coaching” sprawił, że koszykarki KS Play Basket Kraszewice mogły wykazać się samodzielnością i kreatywnością. Dobra organizacja zawodniczek bez pomocy trenerów sprawiła, że dziewczyny weszły na wyższy poziom swojej gry biorąc całą odpowiedzialność za grę na siebie. Widząc świetną samoorganizację zawodniczek trenerzy planują częstsze tego typu podejście do zespołu.