3X3: 2 RAZY II MIEJSCE ORAZ ZWYCIĘSTWO KORNELA W TURNIEJU 3X3 O PUCHAR FENIKSA W KALISZU

3X3: 2 RAZY II MIEJSCE ORAZ ZWYCIĘSTWO KORNELA W TURNIEJU 3X3 O PUCHAR FENIKSA W KALISZU


Dzisiejszą niedzielę nasze młodzieżowe zespoły spędziły na boiskach koszykarskich przy Małej Plaży nad Szałe koło Kalisza. To w tych pięknych nadwodnych okolicznościach odbywał się II Turniej 3x3  o Puchar Feniksa. Zawody zorganizowane były w 2 kategoriach wiekowych: U-13 i U-16 bez podziału na płeć. Nasze zespoły niejednokrotnie musiały rywalizować ze starszymi przeciwnikami, ale radziły sobie bardzo dobrze.

WP_20180603_12_25_22_Richjpg

W kategorii U-13 nasza drużyna pod nazwą Play Basket 3x3 Kraszewice (Weronika Cegiełka, Luiza Cegiełka, Natalia Kleinert, Roksana Krzewińska) zajęła II miejsce ulegając jedynie w finale bardziej wyrośniętej ekipie chłopaków z KTKosz Kalisz wynikiem 6:10. Naszym dziewczynom należą się słowa uznania, gdyż grały przeciwko chłopakom jak równy z równym. Wyniki pozostałych naszych drużyn w kat. U-13: III miejsce – Mieszanka Wybuchowa Kraszewice (Konrad Kowalczyk, Kacper Zmyślony, Mikołaj Cebula, Kornel Konieczny);IV miejsce – This Is Why We Play Kraszewice (Oliwia Zalewska, Wiktoria Karkoszka, Nikola Jeziorek).

WP_20180603_11_23_46_Richjpg

Z kolei w kategorii U-16 grali nasi 14-latkowie. Mimo różnicy wieku radzili sobie nadzwyczaj dobrze, tym bardziej, że mieliśmy składy mieszane. Do finału dotarła drużyna KS Play Basket Kraszewice       w składzie Nikodem Kędzia, Marta Kobza, Dominika Szuleta i Krzysztof Sobieraj. Mimo niesamowitego poświęcenia i walki nie udało się wygrać ze starszymi rywalami. Ulegamy w finale 7:10. II miejsce to wynik, który cieszy. Jednak jeszcze bardziej cieszą postępy jakie robili nasi podopieczni z meczu na mecz. Drugi nasz zespół w tej kategorii - We Love This Game (Bernadetta Kowalczyk, Kaja Warszawska, Michał Mielczarek, Dawid Kuświk) w kilku meczach na styku nie miał szczęścia i ostatecznie zajął  V miejsce.

WP_20180603_14_34_22_Richjpg

Dodatkowym miłym akcentem turnieju było zwycięstwo Kornela Koniecznego w konkursie rzutów osobistych. Kornel dzięki fantastycznej skuteczności rzutowej nie dał szans rywalom zajmując I miejsce. Na zakończenie prezentujemy nasze nowe logo klubowe związane z koszykówką 3x3.


WP_20180603_14_38_40_Richjpg


4png