O Klubie

CO NAS WYRÓŻNIA?

maa pikapng  WARTOŚCI

  - kształcimy wartości życiowe poprzez koszykówkę (pewność siebie, empatia, decyzyjność,

   kreatywność, współpraca, motywacja, kontrola emocji)

maa pikapng  POTENCJAŁ
  - troszczymy się o rozwój każdego dziecka, w każdym widzimy potencjał

maa pikapng  SYSTEM
  - szkolimy w nowatorskim systemie Polish Basketball Clinic

maa pikapng  EACH ONE TEACH ONE
  - wyznajemy zasadę "EACH ONE TEACH ONE" (każdy może uczyć każdego)

maa pikapng  POSTĘP
  - kładziemy główny nacisk na rozwój i progres poszczególnych podopiecznych, wynik jest

  drugorzędny

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

maa pikapng TRENINGI KOSZYKÓWKI

• organizujemy treningi koszykówki dla dzieci, młodzieży i dorosłych

maa pikapng TURNIEJE

•   organizujemy turnieje koszykówki i streetball:

maa pikapng MECZE

•  organizujemy wyjazdy na mecze koszykówki
  •  organizujemy mecze charytatywne i pokazowe

maa pikapng OBOZY

•   organizacja obozów koszykarsko - rekreacyjnych

maa pikapng ROZGRYWKI LIGOWE

• prowadzenie zespołów młodzieżowych w rozgrywkach ligowych
  •  prowadzenie seniorskiego zespołu w amatorskich rozgrywkach Ostrów Basket Ligi
maa pikapng KOSZYKÓWKA 3X3 (STREETBALL)
  • nasz Klub specjalizuje się przede wszystkim w tej odmianie basketu, bierzmy udział w turniejach lokalnych oraz z cyklu GP Wielkopolski i Polski

ZARZĄD KLUBU

Prezes - Adrian Kruszakin

W-ce prezes ds. organizacji współzawodnictwa - Dawid Sobieraj

W-ce prezes ds. promocji - Tomasz Karkoszka

Skarbnik - Paulina Kruszakin

Sekretarz - Tomasz Krawczyk

Członkowie - Karkoszka Łukasz,

Pacholski Piotr

KOMISJA REWIZYJNA

Przewodniczący - Grzegorz Zmyślony

Członkowie - Robert Dziwiński, Kowalczyk Nikola

HISTORIA KLUBU

Klub Sportowy Play Basket Kraszewice został założony 17 listopada 2012 roku w Kraszewicach. Założycielami Klubu byli przed wszystkim ówcześni zawodnicy drużyny White Niggaz Kraszewice. Z pasji do koszykówki oraz z chęci do bardziej profesjonalnego działania powstała idea stworzenia zarejestrowanego Klubu Sportowego w formie stowarzyszenia nie prowadzącego działalności gospodarczej.

W sezonie 2012/2013 nasza drużyna seniorska rywalizowała w rozgrywkach Ostrowskiej Ligi Koszykówki zajmując VI miejsce. W okresie wakacyjnym w 2013 roku nasz Klub organizował Kraszewicką Letnią Ligę Streetball. Nasz Klub reprezentowały 2 zespoły, które zajęły odpowiednio I i IV miejsce. Tomasz Karkoszka został królem strzelców ligi.

W sezonie 2013/2014 zespół seniorów brał udział w rozgrywkach Kaliskiej Ligi Koszykówki. Ostatecznie rywalizację zakończyliśmy na IV miejscu. Maciej Biegański wygrał klasyfikację bloków, a Tomasz Karkoszka - kategorię przechwytów. I miejsce nasz team zajął  w Turnieju Streetball w Mokrsku oraz w Turnieju Koszykówki w Ostrzeszowie.

Sezon 2014/2015 to rozgrywki pod nazwą Kraszewicka Basket Liga, której to nasz Klub był organizatorem. Tutaj również 2 drużyny z Kraszewic brały udział  w rozgrywkach. KS Play Basket zajęli I miejsce, z kolei White Niggaz - IV miejsce. Tomasz Karkoszka wygrał następujące kategorie statystyczne: punkty, zbiórki, eval. Adrian Kruszakin został wygrany MVP Finałów. Miłosz Dudkiewicz był najlepiej przechwytującym. W roku 2015 nasz Klub został odznaczony Kryształowym Hitem w Konkursie Gospodarczo - Samorządowym w Poznaniu za dotychczasową działalność. W tym samym roku nasz Klub odniósł największy sukces jakim było zdobycie III miejsca w finale Grand Prix Wielkopolski w koszykówce 3x3. Również w 2015 roku ruszyła Akademia Młodego Koszykarza czyli zajęcia z koszykówki dla dzieci z roczników 2004 i młodszych.

Sezon 2015/2016 to powrót na parkiety ostrowskie. Rozgrywki w Ostrów Basket Lidze zakończyliśmy na VIII miejscu. Tomasz Karkoszka został najlepszym zbierającym rozgrywek. W 2016 roku został stworzony nowy projekt w ramach rozgrywek streetball pod nazwą Calvados Play Basket Kraszewice (największy sukces to II miejsce w GP Słupcy oraz I miejsce w Kaliskim Streetballu). Zawodniczki trenujące w Akademii Młodego Koszykarza rozpoczęły rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Młodziczek Młodszych.