3X3: JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZTWA LZS

3X3: JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZTWA LZS

Wczoraj w niedzielę nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Rejonu Kalisz
w koszykówce 3x3 LZS, które odbyły się na boiskach zewnętrznych w Przygodzicach. Obie nasze drużyny reprezentowały Powiat Ostrzeszowski. Oprócz naszego powiatu w zawodach brały udział także drużyny z Ostrowa Wlkp., Konina i Krotoszyna. Nasz męski zespół stoczył 2 bardzo wyrównane mecze zakończone zwycięstwami. Najpierw zagraliśmy z Koninem, który mocno dominował warunkami fizycznymi. Rywale szybko wyszli na prowadzenie 1:6. Jednak nasz zespół nie poddał się i zaczął odrabiać wszystkie straty. Celne „dwójki” pomimo wietrznej pogody w wykonaniu Adriana Kruszakina i Bartka Stasiaka sprawiły, że w ostatnich sekundach doprowadzamy do remisu 10:10. Na 3 sek do końca przejmujemy piłkę i w ostatniej sekundzie Bartek Stasiak zapewnia nam zwycięstwo celną „dwójką” z rogu. W drugim starciu zmierzyliśmy się młodą ekipą z Ostrowa Wlkp. Przeciwnicy wysoko postawili poprzeczkę, jednak nasze doświadczenie wzięło górę i po wyrównanym meczu wygrywamy 7:6. Dużo świetnej pracy w obronie wykonał Przemek Grabowski (ważne przechwyty i zbiórki). Z kolei zespół żeński zagrał tylko jedno spotkanie z drużyną ostrowską. Po początkowym prowadzeniu w dalszej części meczu kontrolę przejęły rywalki, które zwyciężają 4:6. Mimo porażki dziewczyny także awansowały do finału wojewódzkiego w Żerkowie (awansowały po 2 drużyny z każdej kategorii). Zespoły z Krotoszyna ostatecznie nie dotarły na turniej (walkowery). Wystąpiliśmy w składach: Kowalczyk Bernadetta, Cegiełka Weronika, Jastrzębska Martyna, Szuleta Dominika, Grabowski Przemysław, Zmyślony Kacper, Stasiak Bartłomiej, Kruszakin Adrian.
____________________________________________
Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.

Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)

Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska

Zrzutka – wspieraj nasze konkretne przedsięwzięcia:
https://zrzutka.pl/t2xzv9


Moe by zdjciem przedstawiajcym 1 osoba stoi uprawia sport na wieym powietrzu i tekst I wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie uprawiajcy sporty ludzie stoj i tekst RASZEWICE A wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj ludzie siedz i tekst  wwwksplaybasketp Moe by zdjciem przedstawiajcym 8 osb i ludzie stoj