3x3 LZS: PODWÓJNE ZŁOTO W FINALE WOJEWÓDZTWA

3x3 LZS: PODWÓJNE ZŁOTO W FINALE WOJEWÓDZTWA

Wczorajsza niedziela to udział naszych zawodniczek i zawodników w Finale Województwa LZS (Letnia Spartakiada) w Żerkowie. Nasze ekipy reprezentowały Powiat Ostrzeszowski. Wzięliśmy udział w rozgrywkach 3x3 oraz konkursach rzutów osobistych (plus inne konkurencje rekreacyjno – sportowe).

W kategorii kobiet wystartowało 7 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy. Następnie zwycięzcy grup zagrali o I miejsce, kolejne zespoły z grup zagrały o III miejsce (bez półfinałów). Kolejno nasze zawodniczki pokonują w grupie Chodzież 4:3 i Ostrów Wlkp. 15:8. W finale zwyciężamy Piłę 13:8 zdobywając I miejsce oraz awans na Finał Polski LZS. Drużynę żeńską reprezentowały: Szuleta Dominika, Kosmala Paulina, Jastrzębska Martyna i Kosmala Ola.

Z kolei drużyna męska stoczyła 4 ciężkie boje w gronie 8 ekip, także podzielonych na 2 grupy. Po wyjściu z grup rywalizacja toczyła się podobnie jak u kobiet (od razu mecze o I i III miejsce). Trzeba było wszystko wygrywać, żeby zagrać o I miejsce. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Kolejno ogrywamy Wągrowiec 15:1, Pleszew 12:4 i Piłę 11:9. W finale trafiamy na Ostrów Wlkp. Po początkowo wyrównanym spotkaniu w ostatnich minutach odjeżdżamy i wygrywamy wyraźnie 13:6. Zajmujemy I miejsce z kompletem zwycięstw, awansujemy do Finału Polski. Skład drużyny męskiej: Kędzia Nikodem, Kuświk Hubert, Krysiak Marcin i Adrian Kruszakin.

To jednak nie koniec naszych sukcesów tego dnia. Złoty medal i I miejsce zdobywa Tola Grabowska w rzutach osobistych trafiając aż 8/10. Z kolei Kuba Grzelak staje na III miejscu podium w konkurencji Rzutów Przedmiotami do Celu. Dodatkowo dziękujemy p. Przemkowi Grabowskiemu za pomoc i organizację podczas zmagań sportowych oraz p. Agnieszce Kruszakin za fotki

__________________________
W roku 2023 wspierają nas:
Gmina Kraszewice Konrad Kuświk Wójt
Crispy Natural
Oranżada Hellena
Imopeksis
Szkoła Podstawowa im. Mariana Falskiego w Kraszewicach
Młode Asy Parkietów
Firma Izowent www.izowent.pl
Instalator Krzysztof Pietras