3x3 OPEN KOBIET: MAJOSTASZKOWY TURNIEJ NA DUŻY PLUS

W poprzednią niedzielę nasze 2 drużyny dziewcząt wzięły udział w turnieju koszykówki 3x3 w Ostrowie Wlkp. Mimo młodego wieku naszych zawodniczek zagraliśmy w kat. open kobiet. W bardzo chłodnych warunkach pogodowych rywalizowaliśmy w gronie wymagających 8 zespołów. Nasz młodszy team (w zasadzie U15K) dzielnie walczył ze starszymi rywalkami. W 2 meczach ulegliśmy dopiero po dogrywkach. W ćwierćfinale pokazaliśmy charakter trafiając kilka „dwójek” faworyzowanym i bardzo doświadczonym zawodniczkom KS Basket Ostrovia. Starszy zespół zaczął turniej bardzo dobrze od niespodziewanego zwycięstwa z zespołem Butterfly Team (późniejszymi zwyciężczyniami turnieju). Potem ulegamy zespołowi Akcja Reaktywacja choć naszym zdaniem zgodnie z przepisami Martyna Jastrzębska trafia rzut za 2 pkt w ostatniej sekundzie. Niestety sędzia był innego zdania i kosz nie został zaliczony. Ostatni mecz grupowy wygrywamy i po przeliczeniu małych punktów wychodzimy z grupy z 3. miejsca. W ćwierćfinale ogrywamy młodsze przeciwniczki Umpalumpy 7:3. W półfinale trafiamy ponownie na Butterfly Team i tutaj nasze rywalki wzięły się mocno do roboty. Nie pozostawiły nam złudzeń i wyraźnie wygrały awansując do finału. My musieliśmy się zadowolić walką o III miejsce. Nie było to łatwe starcie. Mimo naszego prowadzenia przez większość meczu, zawodniczki Akcji Reaktywacji doprowadzają do dogrywki. Jednak tutaj dominujemy dzięki dobrej obronie całego zespołu i game winnerze w wykonaniu Dominiki Szulety. Doma trafia za 2 pkt i zajmujemy ostatecznie III miejsce.
KS Play Basket I Kraszewice: Kosmala Paulina, Jastrzębska Martyna, Szuleta Dominika, Kowalczyk Nikola
KS Play Basket II Kraszewice: Kruszakin Nadia, Zadka Maja, Ficner Weronika, Kosmala Ola