DOBRE SPARINGOWE GRANIE SENIORÓW

Ostrów Wlkp. Basketball Team – KS Play Basket Kraszewice 108:73

Starcie z reprezentacją Ostrowa Wlkp. było dla naszego odnowionego seniorskiego składu nie lada wzywaniem. Po przeciwnej stronie najlepsi zawodnicy ostrowskiej koszykówki w wydaniu amatorskim i nie tylko. Spokojnie tym składem mogliby rywalizować na poziomie II ligi. Z kolei w naszym składzie brakowało kilku podstawowych zawodników (Kol Tobiasz, Sobieraj Dawid, Krawczyk Tomasz, Kędzia Nikodem). Grając w tylko 7-osobowej rotacji było nam niezmiernie ciężko wytrzymać cały mecz z tak wymagającym rywalem. W naszej drużynie zadebiutowało także 3 nowych zawodników (Adrian Sobótkowski, Bartek Nowak i Karol Konieczny). Trudno było przewidzieć jak będzie się układała gra w nowym i trochę eksperymentalnym składzie. Jak się okazało pierwsza kwarta to bardzo płynna i skuteczna gra po naszej stronie. W pewnym momencie prowadzimy nawet 21:28. Szybkie dzielenie się piłką i rewelacyjna skuteczność z dystansu pozwoliły nam zaskoczyć przeciwników, którzy początkowo nie mieli na nas recepty. Do połowy drugiej kwarty dobrze trzymamy się w grze, ulegamy tylko 40:35. Jednak w dalszej części meczu zaczyna brakować sił, przydałaby się dłuższa ławka rezerwowych. Rywale za to zmieniają się prawie całym składem i naciskają coraz wyżej. Niestety pojawia się po naszej stronie mnóstwo strat, a co za tym idzie liczne kontry ostrowian. Przewaga rośnie z minuty na minutę, a my nie możemy znaleźć drogi do kosza. Dopiero w czwartej kwarcie coś drgnęło w naszych szeregach i gra wróciła na właściwe tory zarówno w ataku, jak i w obronie. Oprócz wyżej wymienionych nowych zawodników w tym meczu wystąpili nasi starzy wyjadacze parkietów z Kraszewic czyli Karkoszka Tomasz, Grabowski Przemysław, Kruszakin Adrian i Kuświk Hubert. Mimo wysokiej różnicy punktowej jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu. Gdyby nie przestój w drugiej i trzeciej kwarcie to mecz byłby dużo bardziej wyrównany. Tak czy inaczej dobrych momentów w naszej grze było więcej niż słabych i to daje dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Nadal pod znakiem zapytania stoi start Ostrów Basket Ligi, gdzie w tym sezonie chcieliśmy zagrać pod szyldem KS Play Basket Kraszewice. Liczymy na dobrą decyzję i rozpoczęcie zmagań ligowych.
Punktowali:
Karkoszka Tomasz 22 pkt (4x3 pkt), Kruszakin Adrian 18 pkt (5x3 pkt), Kuświk Hubert 12 pkt (2x3 pkt), Grabowski Przemysław 6 pkt, Nowak Bartek 6 pkt, Sobótkowski Adrian 5 pkt (1x3 pkt), Konieczny Karol 4 pkt.