III MIEJSCE DLA NASZYCH MŁODZICZEK MŁODSZYCH W TURNIEJU W WITKOWIE

III MIEJSCE DLA NASZYCH MŁODZICZEK MŁODSZYCH W TURNIEJU W WITKOWIE

W sobotę 09.10.2016r. drużyna młodziczek młodszych (U13) trenująca w naszym Klubie wybrała się  na turniej koszykówki do Witkowa koło Gniezna. Był to pierwszy sprawdzian drużyny dziewcząt przed zbliżającymi się rozgrywkami Wielkopolskiej Ligi Młodziczek  Młodszych. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: MUKS Poznań, KS Play Basket Kraszewice, KK Rycerze Rydzyna, OKSiR Witkowo. W pierwszym naszym meczu z gospodarzami widać było brak ogrania naszych zawodniczek.  Na początku spotkania rywalki bardzo szybko zbudowały wysokie prowadzenie. Dopiero w połowie meczu drużyna z Kraszewic zaczęła nawiązywać walkę. Na odrobienie strat nie było szans, ostateczny wynik 60:27 dla Witkowa nie napawał optymizmem. W drugim meczu wyciągnęliśmy wnioski i mimo, że MUKS Poznań szybko odskoczył nam na dystans kilkunastu punktów nie złożyliśmy broni. Przegrywamy co prawda 21:37, ale nasza gra wyglądała dużo lepiej niż w pierwszym meczu. Ostatni mecz o III miejsce z KK Rycerzami Rydzyna zaczęliśmy od mocnego uderzenia. W drugiej kwarcie prowadzimy już 23:2 i pewnie kontrolujemy przebieg meczu. W naszych szeregach bryluje Marta Kobza, która w tym meczu zdobyła 18 pkt. W ostatecznym rozrachunku wygrywamy wysoko 39:20.


Punkty w naszej drużynie zdobywały:

KS PLAY BASKET KRASZEWICE - OKSIR WITKOWO 27:60

Marta Kobza 12 pkt, Luiza Cegiełka 6 pkt, Weronika Cegiełka 5 pkt, Katarzyna Betka 2 pkt, Zuzanna Chowańska 2 pkt.


KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MUKS POZNAŃ 21:37

Marta Kobza 10 pkt, Szuleta Dominika 4 pkt, Katarzyna Betka 4 pkt, Cegiełka Luiza 3 pkt.


KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KK RYCERZE RYDZYNA 39:21

Marta Kobza 18 pkt, Szuleta Dominika 6 pkt, Katarzyna Betka 6 pkt, Bernadetta Kowalczyk 2 pkt, Roksana Krzewińska 2 pkt, Natalia Kleinert 2 pkt, Luiza Cegiełka 1 pkt.

 

Najlepszą zawodniczką drużyny z Kraszewic została wybrana Marta Kobza. Podsumowując widać, że w naszych zawodniczkach jest spory potencjał, jednak jeszcze sporo pracy przed dziewczętami. Sam turniej przyniósł sporo doświadczenia i ogrania, którego wcześniej nam brakowało.