III miejsce w Finale Wielkopolski 3x3 i awans do rozgrywek strefowych

III miejsce w Finale Wielkopolski 3x3 i awans do rozgrywek strefowych

Sporym sukcesem mogą pochwalić się nasze zawodniczki. W hali Politechniki Poznańskiej zostały dziś rozegrane klubowe Finały Wielkopolski w koszykówce 3x3 w ramach MMP 3x3. Nasz klub reprezentowały 2 zespoły. KS Play Basket I Kraszewice w składzie Kowalczyk Bernadetta, Kosmala Paulina, Karkoszka Wiktoria i Szuleta Joanna. KS Play Basket II Kraszewice: Szuleta Dominika, Kleinert Natalia, Kobza Marta, Cegiełka Weronika. Mecze grupowe nie zawsze szły po naszej myśli, wyniki bywały różne. Duża lepsza gra w II zespole nastąpiła w fazie play off. Najpierw wygrywamy ćwierćfinał z MKS MOS Konin 8:6. Następnie w półfinale ulegamy po początkowo dobrym meczu ze starszymi rywalkami z Basket Lider Swarzędz 3:12. W meczu o III miejsce coraz lepsza i pewniejsza gra daje nam zwycięstwo z ENEA AZS Poznań 18:9. Tym samym zajmujemy III miejsce województwie w kat. U17 grając zawodniczkami z rocz. 2004-05. Pierwszy zespół grający w większości jeszcze młodszymi zawodniczkami miał trudności z nawiązaniem walki szczególnie po osłabieniu w wyniku małej kontuzji Wiktorii Karkoszki. Mimo to młodszy zespół walczył dzielnie zdobywając cenne doświadczenie. Wracając do drugiego zespołu należy zaznaczyć, że III miejsce to nie tylko podium wśród tak mocnych ośrodków jak MUKS Poznań czy Basket Lider Swarzędz, ale także III miejsce daje nam awans do kolejnej rundy MMP 3x3 czyli rozgrywek strefowych, które odbędą się w lipcu w Poznaniu. Liczymy na kontynuację dobrej passy i awans do ścisłego Finału MP.

Więcej zdjęć:
https://drive.google.com/…/1BTzfevI3KUySBP9TMEHrFosj75aRTa2…IMG_20200620_162933-001jpgIMG_20200620_162529-001jpg