III MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU SPARTANMANIA W JELENIEJ GÓRZE

III MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU SPARTANMANIA W JELENIEJ GÓRZE

Ostatni weekend to 3-dniowy turniej w Jeleniej Górze 2 naszych drużyn w kat. U15K i U12K. Tymi zawodami w zasadzie rozpoczynamy przygotowania do sezonu 2021/22. Oba nasze zespoły wystąpiły w dość okrojonych składach, tylko po 8 zawodniczek w każdej drużynie. W ostatniej chwili wypadło z gry kilka zawodniczek. I o ile w starszej ekipie nie było tak odczuwalne, to w kat. U12K było widoczne zmęczenie szczególnie w końcówkach niektórych spotkań.
W kat. U15K wygraliśmy 4 mecze ulegając tylko w jednym, zajmując ostatecznie III miejsce w gronie 8 zespołów.
KS Play Basket Kraszewice - Basket Slovanka II 75:34
KS Play Basket Kraszewice - KS Wichoś Jelenia Góra 47:31
KS Play Basket Kraszewice - Trójka Ełk 48:40
KS Play Basket Kraszewice - KSW Spartakus Jelenia Góra (półfinał) 38:82
KS Play Basket Kraszewice - Trójka Ełk (mecz o III miejsce) 55:41
MVP drużyny - Joanna Szuleta (57 plusów)
Pozostałe zawodniczki zanotowały następujące ilości poprawnie wykonanych elementów technicznych (bieg do szybkiego ataku, komunikacja w obronie, jab stepy, pivoty, zastawianie, przyspieszenie po podaniu, obrona niebieska, obiegnięcia, 2 rogi boiska)
Martyna Jastrzębska - 37
Paulina Kosmala - 55
Ola Kosmala - 32
Kowalczyk Nikola - 57
Chojnacka Tosia - 17
Szczepaniak Roksana - 7
Zmyślona Wiktoria - 9
Z kolei w kat. U12K zagraliśmy 5 meczów, w 4 z nich ulegamy niewielką różnicą w końcówkach spotkań. Szkoda, bo przy dłuższej ławce te mecze pewnie udało by się wygrać. Mimo to nasze zawodniczki dały z siebie maxa zostawiając serce, pot i łzy na parkiecie. Chociaż nie udało się wygrać meczów to z pewnością nasze koszykarki wygrały postęp i rozwój. Tak emocjonujące i zacięte mecze z pewnością zaprocentują w przyszłości. Zawodniczki walczyły ze zmęczeniem, bólem i trudnymi sytuacjami, ta walka okazała się zwycięska. Cieszy tak waleczna postawa naszych koszykarek mimo wielu przeciwności. Walczyły do końca, nie poddając się ani na chwilę. Widać było jak z meczu na mecz rosną mentalnie i umiejętnościowo. Te mecze na pewno dostarczyły największych przeżyć naszym podopiecznym, których długo nie zapomną.
KS Play Basket Kraszewice - KS Pantery Szubin 44:74
KS Play Basket Kraszewice - KS Spartakus Jelenia Góra 42:48
KS Play Basket Kraszewice - MKS MOS Wrocław 35:49
KS Play Basket Kraszewice - Basket Slovanka (Czechy) 45:49
KS Play Basket Kraszewice - UKS Dwójka Ziębice 30:37
MVP drużyny - Nadia Kruszakin (38 plusów)
Pozostałe zawodniczki zanotowały następujące ilości poprawnie wykonanych elementów technicznych (bieg do szybkiego ataku, komunikacja w obronie, jab stepy, pivoty, zastawianie, przyspieszenie po podaniu, obrona niebieska, obiegnięcia, 2 rogi boiska):
Gałka Ola - 18
Grabowska Tola - 25
Grygowska Patrycja - 5
Skorupa Maja - 8
Szmaj Lena - 17
Pilarczyl Lena - 6
Ficner Weronika - 28
Dużo dobrego zyskały nasze drużyny, ale kolejne także nieocenione doświadczenie zebrała nasza trenerka Dominika Szuleta. Domi prowadząc starszy zespół (z pomocą trenera Damiana Gałki) radziła sobie bardzo dobrze. Oczywiście jeszcze przed nią sporo pracy, ale ma wszelkie predyspozycje by krótkim czasie stać się topową trenerką
IMG_20210829_121808jpg