IV miejsce w finale rozgrywek strefowych MMP 3x3 U17K.

IV miejsce w finale rozgrywek strefowych MMP 3x3 U17K.

Plan minimum czyli awans do półfinału rozgrywek strefowych został zrealizowany. Więcej nie udało się osiągnąć. Czy to dużo czy mało dla nas? Różnie na to można spojrzeć. Jeszcze miesiąc temu taki wynik bralibyśmy w ciemno. Dziś jednak pozostaje pewien niedosyt. Ale po kolei. Po pierwsze w tym samym składzie w tej kat. wiekowej czyli U17K możemy grać w przyszłym roku (Dominika Szuleta, Marta Kobza, Weronika Cegiełka, Natalia Kleinert). Połowa naszego składu to zawodniczki rok młodsze, druga połowa składu to koszykarki 2 lata młodsze od zakładanej kat. U17. Przyszłość klaruje się dobrze ;) Z drugiej strony mecz półfinałowy z MUKS Poznań był w naszym zasięgu. W połowie spotkania był remis 4:4. Jednak w dalszej części meczu Muksiary wrzucają wyższy bieg, a z nas uchodzą siły. Mecz o III miejsce bez historii. Po półfinałowym niedosycie spadła motywacja i trudno było się odbudować w meczu z MKS Kusy Szczecin grając o przysłowiową pietruszkę (tylko 2 zespoły awansowały do ścisłego Finału Mistrzostw Polski). Cieszy jednak postawa w meczach z dwoma zespołami Koszalina, gdzie nasze zawodniczki pewnie i wysoko wygrywały. Podsumowując wygrywamy 2 mecze i ulegamy w 3 spotkaniach. Na pewno na uwagę zasługuje postęp jaki nasze zawodniczki notowały w kolejnych meczach w takich elementach technicznych jak obrona niebieska, minięcia z przenoszeniem piłki poniżej kolan czy zastawianie. Zdobyte doświadczanie w tak doborowym towarzystwie rywalek z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Już za tydzień w niedzielę będzie ku temu okazja. Zarówno drużyna męska, jak i żeńska weźmie udział w Finale Województwa w koszykówce 3x3 LZS w Środzie Wlkp. Trzymajcie kciuki :)

Ciekawostki statystyczne:

  • najlepszym strzelcem naszego zespołu została Natalia Kleinert, która zanotowała we wszystkich meczach łącznie 19 pkt (IV miejsce w klasyfikacji generalnej)
  • najwięcej celnych rzutów za 2 pkt z dystansu trafiła w naszej ekipie Marta Kobza (3 celne „dwójki”)
IMG_20200718_140358jpg

IMG_20200718_111016jpg1png2png3png4png