KLKB: MAŁYMI KROKAMI DO PRZODU

MKS MOS Konin – KS Play Basket Kraszewice 86:57

Bez trzech podstawowych zawodniczek, ale z większą pewnością siebie niż w poprzednich meczach przystąpiliśmy to tego spotkania w Koninie. Pamiętajmy, że nasz zespół kadetek B jest w fazie budowy. Jakiekolwiek zwycięstwa w tym sezonie będą dla nas dużym sukcesem. Na razie bardziej skupiamy się na tym by z meczu na mecz grać lepiej, poprawiać błędy, wyciągać wnioski i przede wszystkim rozwijać indywidualnie zawodniczki. Mecz w Koninie zaczyna się od mocnego uderzenia rywalek, które agresywnie weszły w to starcie prowadząc na starcie 8:0. Mimo to szybko łapiemy kontakt by zmniejszyć straty do wyniku 10:6. Niestety w dalszej części bardzo słabo wracamy do obrony co skrzętnie wykorzystują rywalki, które punktują nas raz po raz. Taki stan rzeczy trwa do połowy drugiej kwarty (43:15). Od tego momentu nasza gra zaczyna układać się lepiej. Szybszy powrót do obrony, odważniejsza gra w ataku sprawiają, że gra wyrównuje się. W drugiej połowie nasza obrona mieszana wreszcie zatrzymuje atak rywalek. Coraz więcej szybkiego ataku z naszej strony sprawia, że trzecia i czwarta kwarta jest praktycznie na remis. Jedno jest pewne, z meczu na mecz idziemy do przodu. Musimy przeczekać czas przyspieszonej nauki basketu ligowego by pierwsze ligowe zwycięstwo tego zespołu stało się faktem. Na uwagę zasługuje dobra skuteczność rzutów osobistych (17/32). Z pozytywnych aspektów należy zaznaczyć jeszcze rekord życiowy Weroniki Cegiełki – 29 pkt. Pewnie, odważnie i na dobrej skuteczności zagrała Martyna Witych – 12 pkt. Coraz lepiej sprawuje się Nikola Kowalczyk. Jej odważne wbicia i dobrze ułożona ręka pozwoliły jej zdobyć 9 pkt. Asia Szuleta coraz pewniej czuje się na rozegraniu. Zmniejszyła liczbę strat, jej przegląd pola jest coraz lepszy.

Grały i punktowały: Cegiełka Weronika 29 pkt, Gabryś Róża, Szuleta Joanna 3 pkt, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Gatkowska Aleksandra, Kuświk Adrianna, Jeziorek Katarzyna, Jeziorek Nikola 2 pkt, Kowalczyk Nikola 9 pkt, Witych Martyna 12 pkt