KLKB/U13K: jest lepiej, ale wciąż wiele pracy przed nami

KLKB/U13K: jest lepiej, ale wciąż wiele pracy przed nami


Pracowity weekend miały nasze zawodniczki, które rozegrały 3 spotkania w ostatni weekend.

KLKB
W sobotę nasze kadetki B zmierzyły się u siebie z ENEA AZS I Poznań. Niestety rywalki zupełnie poza naszym zasięgiem. Ulegamy wysoko 37:111 ucząc się od bardziej ogranych poznanianek. Pamiętajmy, że nasz zespół to praktycznie świeża drużyna w rozgrywkach ligowych. Aż 10 zawodniczek z tego teamu gra dopiero pierwszy sezon ligowy, frycowe musimy zapłacić. Punkty zdobywały: Kosmala Aleksandra 3 pkt, Wiertelak Wiktoria, Makarońska, Kosmala Paulina 8 pkt, Cegiełka Weronika 9 pkt, Gabryś Róża 2 pkt, Kuświk Adrianna 6 pkt, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Jeziorek Katarzyna 2 pkt, Kozica Nikola, Gatkowska Aleksandra, Szuleta Joanna 5 pkt, Dudkiewicz Faustyna

Po ciężkim boju w sobotę przyszedł czas na niedzielne starcie w Suchym Lesie z tamtejszym Basket Team. Tutaj nasze podopieczne pokazały się z lepszej strony i wyciągnęły wnioski z porażki z Poznaniem. Mimo, że w pewnym momencie rywalki uciekły na dystans 15 punktów nasza grała zaczęła się poprawiać szczególnie w drugiej połowie. Odrabiamy prawie wszystkie straty by na 2 min do końca tracić tylko 1 punkt. Niestety sama końcówka należała do zawodniczek z Suchego Lasu. Przegrywamy 56:66, ale z grą naszych zawodniczek poszliśmy mocno do przodu. Punkty w tym meczu zdobywały: Kosmala Aleksandra 2 pkt, Gabryś Róża, Cegiełka Weronika 21 pkt, Dudkiewicz Faustyna 8 pkt, Szuleta Joanna 4 pkt, Witych Martyna, Kozica Nikola, Jastrzębska Martyna 6 pkt, Ficner Małgorzata 1 pkt, Kosmala Paulina 14 pkt.

U13K
W niedzielę w Suchym Lesie stoczyliśmy także walkę w młodszej kat. czyli młodziczce starszej. Zespół z Suchego Lasu gra tutaj poza konkursem (ma w składzie starsze zawodniczki). My za to wystąpiliśmy bez kilku podstawowych zawodniczek. Mimo to walczyliśmy do samego końca. Ten mecz moglibyśmy nawet wygrać gdybyśmy trafiali do kosza w prostych sytuacjach na pusty kosza. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą. Ulegamy 50:71, jednak momentami nasza obrona wyglądała naprawdę dobrze. Jeśli poprawimy skuteczność w kolejnych meczach to o zwycięstwa będzie dużo łatwiej. Grały i punktowały: Kruszakin Nadia 2 pkt, Jeziorek Dagmara 4 pkt, Wągrowska Sara 2 pkt, Krawczyk Natasza, Kosmala Aleksandra 6 pkt, Gabryś Róża 12 pkt, Zadka Maja 2 pkt, Zmyślona Wiktoria 3 pkt, Szczepaniak Roksana 6 pkt, Kurmanek Natalia 9 pkt, Ficner Weronika 2 pkt, Wąsowicz Julia

Kolejne zmagania ligowe za 2 tygodnie.