KRASZEWICKIE BASKECIARY GROMIĄ POZNANIANKI

KRASZEWICKIE BASKECIARY GROMIĄ POZNANIANKI

 KS Play Basket Kraszewice – ENEA AZS Poznań 97:45

 

To był bardzo dobry występ koszykarek KS Play Basket Kraszewice w meczu Wojewódzkiej Ligi Kadetek B. Spodziewaliśmy się zaciętego meczu, ale tego dnia naszej zawodniczki były nie do zatrzymania. Przede wszystkim świetna obrona, która dawała łatwy atak z kontry, była tego dnia kluczem do tak wysokiego zwycięstwa. Od samego początku do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Mecz otworzyła Marta Kobza celną „trójką”, potem było jeszcze lepiej. Pierwszą kwartę kończymy wynikiem 33:4! Druga kwarta już nie tak dominująca, ale do połowy zdobywamy 53 punkty. W trzeciej odsłonie ponownie szturmujemy kosz rywalek, wygrywamy tę kwartę aż 31:14. Ostatnia część meczu to tylko formalność, wygrywamy cały mecz różnicą 52 punktów. Był to jeden z najlepszych występów naszych podopiecznych. Świetnie funkcjonowaliśmy przede wszystkim w grze bez piłki. Liczne zbiórki, nieustępliwość, pełne zaangażowanie przez cały mecz, dużo ruchu bez piłki to kluczowe argumenty naszego temu w tym spotkaniu. Bardzo dobre zawody rozegrała Paulina Kosmala, która zdobyła 12 punktów w drugiej połowie. Jak na zawodniczkę 2-3 lata młodszą od rywalek to super występ.

Punkty: Kleinert Natalia 36 pkt, Kobza Marta 34 pkt, Kosmala Paulina 12 pkt, Szuleta Dominika 9 pkt, Chowańska Zuzanna 5 pkt, Cegiełka Weronika 2 pkt, Gabryś Zuzanna, Kowalczyk Bernadetta, Karkoszka Wiktoria, Kowalczyk Nikola

Już jutro w niedzielę zagramy na wyjeździe z Wicemistrzem Polski U14 z ubiegłego roku czyli MUKSem Poznań. Będzie to niesamowicie trudne zadania dla naszych zawodniczek, ale damy z siebie maxa i spróbujemy zaskoczyć rywalki. Trzymajcie kciuki.

IMG_20190518_123022jpg