MAMY AWANS DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ – MINIKOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT U-12

MAMY AWANS DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ – MINIKOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT U-12

W ramach trzeciego turnieju Wielkopolskiej Ligi Minikoszykówki Dziewcząt (U-12) nasz team rozegrał 2 mecze w Ostrowie Wlkp. Turniej zakończyliśmy z bilansem 1 zwycięstwa i 1 porażki, a całe zmagania rundy zasadniczej z wynikiem 4 zwycięstw i 2 przegranych. Takie osiągnięcia pozwoliły nam na zajęcie II miejsca w grupie i awans do najlepszej 10 drużyn w Wielkopolsce. Tym samym kolejna faza rozgrywek dla naszej drużyny to walka w silniejszej grupie o najwyższe laury w województwie.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS PIĄTKA OSTRÓW WLKP. 58:22

Po wysokim zwycięstwie w Kraszewicach wydawało się, że ten mecz będzie tylko rozgrzewką dla naszych podopiecznych. Początek meczu zupełnie na jednak nie wskazywał. Pierwsze minuty to wyrównana gra kosza za kosz. Dopiero w kolejnych odsłonach nasze koszykarki pokazały na co je stać. W ataku nie do zatrzymania była Weronika Cegiełka, która skutecznie kończyła kontry zdobywając w całym meczu 20 punktów. Jednak nie udało by się tego dokonać, gdyby nie spore wsparcie koleżanek z zespołu. Dalsza część spotkania to mocna dominacja naszego zespołu i wysokie zwycięstwo różnicą 36 punktów.

Punkty:

Cegiełka W. 20, Kleinert 10, Krzewińska 10, Cegiełka L. 8, Karkoszka 6, Idzikowska 2, Zalewska 2

 KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS BATORY OSTRÓW WLKP. 36:39

W poprzednim starciu z tym zespołem ulegliśmy 11 punktami. Teraz by myśleć o I miejscu w grupie należało wygrać przynajmniej taką samą różnicą. Niestety już od początku meczu nie było łatwo. Rywalki szybko zbudowały przewagę, która sięgała momentami 13 punktów. Mimo to nasza drużyna nie poddała się w drugiej połowie zaczęliśmy odrabiać straty. W końcówce meczu zbliżyliśmy się nawet na 1 punkt straty. Niestety ostatniej akcji rywalek nie udało się wybronić przez co ulegamy ostatecznie 3 punktami. Mimo przegranej w samej końcówce należy pochwalić nasze podopieczne za odrobienie znaczących strat i walkę do końca. Bardzo dobre zawody rozegrała Luiza Cegiełka (22 punkty), której szalone rzuty w ostatniej kwarcie dawały nam nadzieję na zwycięstwo.

Punkty:

Cegiełka L. 22, Cegiełka W. 10, Idzikowska 2, Krzewińska 2, Szlachta 2