MUKS POZNAŃ ZDOBYWA KRASZEWICE

I Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt – Play Basket Kraszewice rocznika 2005 przechodzi do historii. Podczas 3 dni rywalizacji nie brakowało niczego co może dać koszykówka. W weekend 13-15.10.2017r. koszykówka opanowała halę w Kraszewicach, gdzie zmierzyło się między sobą 8 drużyn. Pojawiły się drużyny z różnych części Polski – Poznań, Lublin, Siechnice, Ostrów Wlkp. Kórnik. Zawody zapewniły pełny pakiet niesamowitych emocji, zaciętych pojedynków i zagrań na wysokim poziomie. Wszystko to odbywało się w atmosferze fair play. Opinie drużyn przyjezdnych mówią same za siebie. Trenerka MUKSu Poznań Aleksandra Semmler po turnieju powiedziała: „Dziękujemy organizatorowi za przemiłą atmosferę i świetnie zorganizowany turniej. Dziękuję także moim dziewczynom za walkę do końca, pomimo dużego zmęczenia (...)”.

W grupie A dominowała ekipa z Kórnika, która zdecydowanie wygrała wszystkie 3 mecze. Jedynie Lublin stawiał opór przez 3 kwarty, jednak ostatnia część meczu to przewaga MUKSu Kórnik i wygrana 12 punktami. Drużyna gospodarzy rocznika 2005 i młodsze w okrojonym składzie uporała się tylko z UKS Batory Ostrów Wlkp. Z kolei w grupie B jedyny w miarę zacięty mecz to pojedynek między KS Play Basket Kraszewice (rocznik 2004) a MUKSem Poznań. Zacięty, ale tylko w pierwszej połowie. W kolejnych odsłonach dłuższa ławka rezerwowych rywalek dała o sobie znać przez co mecz zakończył się znaczną wygraną zawodniczek z Poznania. Pozostałe mecze to zdecydowane zwycięstwa KS Play Basket Kraszewice oraz MUKS Poznań nad 2 drużynami z Siechnic. Należy dodać, że druga drużyna z Kraszewic to zawodniczki z rocznika 2004, które rywalizowały poza konkursem (drużyna z Suchego Lasu nie dotarła na turniej). W niedzielę zostały rozegrane mecze półfinałowe i o konkretne miejsca. Nie było większych niespodzianek. Jedynie w starciu KS Play Basket kontra UKS Batory Ostrów Wlkp., po zwycięstwie w meczu grupowym tych pierwszych, role się odwróciły i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości z Ostrowa Wlkp. (ze względu na kontuzje gospodarze kończyli ten mecz w dużym osłabieniu). W pozostałych meczach faworyci nie zawiedli. Ciekawe spotkanie rozegrane zostało między MUKS Poznań a KU UMCS AZS Lublin. Przez 3 kwarty wynik oscylował wokół remisu, dopiero 4 kwarta pokazała na co stać Poznanianki. Mecz finałowy to derby Kórnik kontra Poznań, tutaj też bez niespodzianki. Faworyzowany Poznań wygrywa znacząco 52:24. Ostateczna klasyfikacja zespołowa prezentuje się następująco:

(PK) KS Play Basket Kraszewice II Team MVP - Marta Kobza

Na turniejach w Kraszewicach nie może zabraknąć dodatkowych atrakcji koszykarskich oprócz samych meczów. Nie inaczej było tym razem. Uczestniczki w sobotę rywalizowały w 3 konkursach koszykarskich. Oto ich wyniki:

Pościgowy Konkurs Rzutów Osobistych - Natalia Kleinert KS Play Basket Kraszewice

Konkurs Rzutów za 3 pkt - Oliwia Harmasz KU AZS UMCS Lublin

Konkurs Skills Challenge - Marta Kobza KS Play Basket Kraszewice

W dodatkowym konkursie rzutów za 3 pkt zmierzyli się także trenerzy. Tutaj po dogrywce zwyciężył Adrian Kruszakin z KS Play Basket Kraszewice, który pokonał Kamila Słowika z MUKSu Kórnik. W finałowej rozgrywce trener gospodarzy trafił 9 razy na 10 prób, z kolei jego rywal zanotował 5 takich celnych rzutów.

Pozostałe wyróżnienia:

MVP TURNIEJU - Zosia Strączkowska MUKS Poznań

Najlepszy obrońca - Anastazja Owczarzak MUKS Poznań

Na zakończenie serdecznie podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju składamy dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kraszewicach p. Robertowi Dziwińskiemu, członkom Klubu, rodzicom, zawodniczkom i zawodnikom KS Play Basket Kraszewice oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się wsparcia naszego przedsięwzięcia.

Turniej został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.