-> każda strata jest do odrobienia

-> wytrwałość i cierpliwość kluczem do wygranej

-> to umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach buduje zespół

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ATROM EKSPERT-SKLEP OSTRÓW WLKP. 71:67

Mecz z niepokonanym do tej pory Atromem zapowiadał się nadzwyczaj ciekawie. My również z kompletem zwycięstw przystępowaliśmy do batalii, która mogła pozostawić tylko jednego zwycięzcę. Pierwsza kwarta to dobra skuteczność rywali szczególnie z dystansu. My natomiast nie mogliśmy znaleźć drogi do środka obręczy. Początek drugiej kwarty to nadal dominacja rywali. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie przegrywamy 15:30. Taki stan rzeczy musiał się wreszcie skończyć. Nie złożyliśmy broni. Ruszyliśmy do odrabiania strat. Poprawa w obronie oraz lepsza skuteczność rzutów z gry powoduje, że do połowy odrabiamy sporą część strat i tracimy do Atromu tylko 4 punkty. W trzeciej kwarcie nie zwalniamy, rywale za to łapią zadyszkę. Wychodzimy na jedno punktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta to coraz lepsza gra naszego teamu. W pewnym momencie wygrywamy 62:53 i wydawałoby się, że będziemy tylko powiększać swoją przewagę. Niestety przeciwnicy mieli inne plany. Po bardzo agresywnej obronie z ich strony rzucają nam 11 punktów z rzędu. Końcówka bardzo nerwowa, ale tę presję lepiej wytrzymuje nasz zespół. Wygrywany 5 mecz z rzędu i jesteśmy liderami Ostrów Basket Ligi. Taki stan rzeczy chcemy przedłużyć w piątek. Wówczas zmierzymy się z mistrzami OBL 2016/17 czyli ekipą Sprint Pizza Ostrów Wlkp.