OBL: ROZPĘDZONE PLAY BASKETY GROMIĄ KS STAL

-> rekord eval Bartka Perza
-> w 5 zabiegali 10

-> rekord asyst trenera

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KS STAL OSTRÓW WLKP. 93:44

Ostatecznie w tym meczu wystąpiliśmy w 5 zawodników. Nikt nie oczekiwał wielkich rzeczy. Jednak w takich sytuacjach poznaje się charakter drużyny. Młodzi rywale w liczbie 10 zawodników mieli nas zabiegać. Stało się odwrotnie. Już od pierwszych minut ruszyliśmy na „stalowych” juniorów z pełnym impetem. 3 „trójki” z rzędu trenera Adriana dały sygnał młodzieżowcom, że nie będzie lekko. Start 11:0 pobudził w nas dodatkowe pokłady energii. Jednak po kilku minutach rywale dochodzą do siebie i zaczynają trafiać. My trafiamy za to 2 razy częściej. Wynik po pierwszych 8 minutach napawa optymizmem, prowadzimy 29:13. Druga kwarta to bardziej stonowana gra po naszej strony, jednak cały czas nasza przewaga oscyluje w okolicach kilkunastu punktów. W trzeciej kwarcie łapiemy kilka niepotrzebnych fauli. Na szczęście to chwilowy przestój. Nasza skuteczność rzutów z gry jest porażająca i nie spada. Ta kwarta dla nas 24:10. W ostatniej odsłonie wydawałoby się, że dopadnie nas zmęczenie grając bez zmiennika. Nic bardziej mylnego. Na nic zdał się pressing KS Stal. Ta część meczu to „rzeź niewiniątek”. Szczelna obrona, szczególnie w drugiej linii oraz szybkie przejście z defensywy do ataku zapewnia nam wysoką wygraną 93:44. Przy tak dobrej grze z naszej strony po obu stronach boiska padło kilka rekordów sezonu. Bartek Perz osiąga 41 eval (wkład zawodnika w osiągnięcia drużyny), a Adrian Kruszakin rozdaje 13 asyst. Drużynowo osiągamy 127 eval. Takie osiągnięcia bardzo cieszą, ale już koncentrujemy się na kolejnym starciu. W najbliższy piątek czeka nas wymagające spotkanie z nieobliczalną i zawsze silną ekipą Game Zone Ostrów Wlkp.