OBL: SENIORZY MUSZĄ OBEJŚĆ SIĘ SMAKIEM

Nie tak miało wyglądać zakończenie sezonu w wykonaniu seniorów KS Play Basket Kraszewice grających niesamowicie w rundzie zasadniczej w Ostrów Basket Lidze. Niestety runda play off zweryfikowała boleśnie apetyty kraszewickich koszykarzy na walkę o najwyższe laury OBL. W rundzie zasadniczej były okresy, kiedy KS Play Basket bywało liderem w lidze, ostatecznie zakończyliśmy sezon na III miejscu. Wydawało się, że starcie z szóstą ekipą Game Zone będzie dla naszych zawodników możliwą do przejścia przeszkodą. Niestety więcej zimnej krwi i skuteczności wykazali rywale, najpierw wygrywając minimalnie 3 punktami.  Następnie w rewanżu aż 18 oczkami.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – GAME ZONE OSTRÓW WLKP. 49:67

Po minimalnej porażce w pierwszym meczu liczyliśmy na odrobienie strat i awans. Niestety fatalna skuteczność rzutów z gry (28%) nie pozwoliła nam na nawiązanie wyrównanej walki w tym meczu. Od wyniku 8:8 zespół Game Zone zaczął przeważać by momentami prowadzić nawet 19 punktami. Pamiętajmy jednak, że zespół z Kraszewic nigdy się nie poddaje i żadna strata nie jest im straszna. W okolicach trzeciej kwarty udało się zniwelować różnicę nawet do 7 punktów. Mimo szczerych chęci, tego dnia to wszystko na co było nas stać. Jeszcze na 5 minut przed końcem traciliśmy 9 punktów i pozostawaliśmy w grze. Niestety kilka strat i dalszy brak skuteczności spowodował, że Game Zone spokojnie kontroluje mecz i awansuje do finałowej czwórki zespołów. Indywidualnie na wyróżnienie zasługuje jedynie występ Wojtka Biegańskiego, którego 2 celne trójki i dobra postawa po obu stronach boiska dawała nadzieję na nawiązanie walki w tym starciu.

Piotr Pacholski 2 pkt

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – SZERSZONY WYSOCKO WIELKIE 64:68 (OT)

Pozostała nam walka o V miejsce w lidze na 13 zespołów. Po rozbudzonych aspiracjach rundą zasadniczą nie był to mecz o coś naprawdę extra. Mimo to, chcieliśmy zagrać jak najlepiej i wygrać. Mecz z Szerszonami, dla których runda zasadnicza była również nadzwyczaj udana, to starcie ekip liczących na sporo więcej w tym sezonie. Przy bardzo wyrównanej tegorocznej lidze w play off mogło się wydarzyć dosłownie wszystko. Żadna przewaga po pierwszej części sezonu nie gwarantowała awansu.  Ale wróćmy do samego meczu. Przez 4 kwarty żadna z drużyn nie zbudowała większej przewagi niż 7 punktów. W koszykówce różnica 7 punktów to żadna przewaga. Tak też było i tym razem. Na pewno zagraliśmy lepiej niż z Game Zone. Lepszy ruch piłki i szybkie dzielenie się piłką przynosiły efekty. Mimo naszych starań, tego dnia Szerszony grały bardzo skutecznie niwecząc nasze poczynania. W samej końcówce odrabiamy stratę 5 punktów i doprowadzamy do dogrywki. W doliczanym czasie gry kilka błędnych decyzji w wyprowadzeniu piłki pozbawia nas szans na zwycięstwo.

Bartosz Perz 6 pkt, 2 as

Ostatecznie zajmujemy VI miejsce w lidze z bardzo dużym niedosytem wyższego miejsca. Podsumowując sezon na pewno trzeba docenić bardzo wyniki w pierwszej części sezonu. Widać, że jest spory potencjał w drużynie i był to z pewnością lepszy występ drużynowy niż w poprzednim sezonie. W całym sezonie wygraliśmy 9 meczów, przegrywając - 6. Kilka rzeczy musimy poprawić, ale z pewnością stanowimy silny zespół potrafiący wygrać z każdym. Jesteśmy przekonani, że dobra atmosfera w drużynie przekuje się prędzej czy później na sukcesy w formule koszykówki 5x5 (w kategorii 3x3 na brak sukcesów nie narzekamy). Tymczasem nasi seniorzy przygotowują się do jubileuszowego X Turnieju Koszykówki o Puchar Wójta Gminy Kraszewice, który odbędzie się w sobotę 07.04.2018r. w hali SP w Kraszewicach. Tutaj będziemy chcieli poprawić humory sobie i kibicom zajmując miejsce na podium. Na dniach pojawi się więcej info o turnieju. Jak zwykle na uczestników czekają, oprócz samych meczów, atrakcyjne koszykarskie konkursy, a dla kibiców też najdzie się co nieco z nagrodami.