OBL: ULEGAMY MINIMALNIE WICEMISTRZOM W OSTATNICH MINUTACH

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – SZERSZONY WYSOCKO WIELKIE 59:63

Tak jak można się było tego spodziewać. Mecz stał na dobrym poziomie i był bardzo wyrównany. W ostatni piątek starły się ze sobą ekipy z najlepszym dotychczas bilansem w tegorocznych rozgrywkach Ostrów Basket Ligi. Początek meczu dla Szerszonów, szybko zdobyli pierwsze 4 punkty, ale później to my zdobywamy 13 punktów z rzędu. Końcówka pierwszej kwarty to znów zryw rywali przez co ta część meczu kończy się 15:13 dla nas. Druga kwarta bardzo ofensywna po obu stronach kończy się remisem po 21. Trzecia odsłona z kolei defensywna, ale również remisowo – 8:8. Do połowy 4. kwarty minimalnie prowadzimy, jednak końcówka należała do rywali, w której walczyliśmy do końca o zwycięstwo. Mimo niepełnego składu zagraliśmy solidne spotkanie. Dziwić jedynie może nadmierna liczba fauli po naszej stronie. 29 fauli odgwizdanych w naszą stronę (średnio do tej pory 13 na mecz) oraz 37 rzutów osobistych oddanych przez Szerszony to z pewnością rekordy sezonu. Szerszony oczywiście nie zmarnowały takich prezentów, a my kończyliśmy mecz w czterech (3 zawodników spadło za faule).  Z bilansem 8-2 wciąż utrzymujemy fotel lidera, ale mamy o 1 mecz więcej rozegrany niż Szerszony.