OLK: I LIGA NA DUŻY PLUS, W II ZESPOLE CZAS POPRAWIĆ SKUTECZNOŚĆ

W poprzedni piątek nasi seniorzy i młodzieżowcy rozegrali 2 mecze w I i II lidze Ostrowskiej Ligi Koszykówki. Zapraszamy na relacje z tych wydarzeń.

II LIGA
KS Play Basket Kraszewice – Ostrowskie Goryle Ostrów Wlkp. 41:52
Nadal pracujemy nad skutecznością rzutów z gry. Mimo, że organizacja gry poprawia się z meczu na mecz to brakuje kropki nad „i” czyli celnych koszy. Obrona na dobrym poziomie, pozwalamy rywalom na tylko 28% rzutów z gry. Wygrywamy także na „desce” 43:32, w czym duża zasługa Andrzeja Sipia – 18 zbiórek i Przemka Grabowskiego – 12 zebranych piłek. Potrzeba na pewno większego zaangażowania i odwagi u naszych zawodniczek. Drużyna potrzebuje waszych punktów i nie tylko. Bardzo słabo wyglądaliśmy w ataku w pierwszej połowie, tylko 11 oczek mówi samo za siebie. Poprawiamy grę w trzeciej kwarcie, ale rywale dowożą zwycięstwo do końca.

I LIGA
KS Play Basket Kraszewice – MVPS Studio Treningu Personalnego-Krystian Kruszyk Ostrów Wlkp. 94:43
W tym meczu dominujemy od drugiej kwarty. Nie pozostawiamy złudzeń. Gramy szybko i skutecznie, dobrze dzieląc się piłką (27 asyst). Statystycznie bardzo dobre zawody rozgrywa Tomek Karkoszka 23 pkt, 13 zb, 5 as, 3 bl, 6 przech, 44 eval. Inni też dotrzymują kroku, każdy dokłada dużo od siebie. Trafiamy na wysokim procencie za 2 pkt (65%) i z dystansu (40%).