OLK: PROCES W II LIDZE TRWA, NIEWIELE ZABRAKŁO W I LIDZE

OLK: PROCES W II LIDZE TRWA, NIEWIELE ZABRAKŁO W I LIDZE


We wtorek 2 stycznia, rozegraliśmy kolejne 2 mecze w I i II lidze Ostrowskiej Ligi Koszykówki. Tym razem bez zwycięstwa, ale emocji nie brakowało szczególnie w I lidze.

II LIGA
KS Play Basket Kraszewice – Basket Krotoszyn 32:74
Trudna przeprawa z liderem II ligi dla naszych zawodniczek i zawodników. Szczególnie w ataku ciężko było o skuteczność i efektywność z gry. Nasza gra poprawiła się w II i III kwarcie. Momentami dobre akcje, jednak zbyt często brakuje wykończenia. Ostatnia część zdecydowanie należała do rywali. Ulegamy wysoko, ale zbieramy kolejne doświadczenie i ogranie. Wierzymy w proces i rozwój młodych zawodników.
Fikus Bartek 4 zb
Galiderowicz Gracek 10 pkt, 3 zb, 1 as, 1 przech, 6 eval
Grabowski Przemo 2 zb, 1 eval
Jastrzębska Martyna 5 pkt, 1 zb, 2 as, 2 przech
Knychała Przemo 2 pkt, 3 zb, 1 as, 1 przech, 5 eval
Kosmala Paulina 2 pkt, 2 zb, 1 as, 1 eval
Noweta Kacper 1 przech, 1 eval
Sip Andrzej 4 pkt, 3 zb, 1 bl, 1 przech
Stasiak Bartek 9 pkt, 4 zb, 2 as
Szuleta Dominika 2 zb, 1 as, 1 przech

I LIGA
KS Play Basket Kraszewice – Abu Dabi Ostrów Wlkp. 58:60
Niestety ponownie braki kadrowe nie pozwoliły naszej drużynie na pełną efektywność zespołu. Szczególnie pod koszem brakowało siły i wzrostu. Dodatkowo Tomek Karkoszka wyłapał szybko 4 faule (czasem niezrozumiałe) i połowę meczu musieliśmy sobie radzić bez niego. Mimo składu small ball długo utrzymywaliśmy się w grze na plusie. Przez chwilę prowadziliśmy nawet 8 pkt (39:31). Jednak rywale cały czas dotrzymywali nam kroku by w ostatnich akcjach dwukrotnie trafić za 3 pkt i odnieść zwycięstwo. Większość meczu na styku, sędziowie nie mieli łatwego zadania, jednak nie zawsze wywiązywali się ze swojej roli dobrze. W przedostatniej akcji w otwartej drodze do kosza nasz zawodnik zostaje złapany od tyłu w pas co kończy się jedynie zwykłym faulem bez rzutów (?). To nie pozwala doprowadzić do dogrywki i ewentualnej wygranej. Nie możemy jednak narzekać jedynie na sędziowanie, każdy popełnia błędy, sami nie trafiliśmy kilku rzutów z otwartych pozycji pod koszem. To mogło zmienić przebieg spotkania. Mimo wielu przeciwności mogliśmy rozegrać to lepiej. Wyciągamy wnioski i szykujemy się do kolejnego ciekawego meczu z Watahą Ostrów Wlkp. Będzie to trudne wyzwanie, ale ewentualna wgrana pozwoli przybliżyć się do czołowej czwórki ligi.
Jaźwiec Dominik 1 as, 1 przech, 2 eval
Karkoszka Tomasz 10 pkt, 8 zb, 2 as, 17 eval
Karolak Piotr 6 pkt, 10 zb, 6 as, 1 przech, 10 eval
Kruszakin Adrian 7 pkt, 3 zb, 2 as, 8 eval
Pawlik Błażej 27 pkt, 6 zb, 2 as, 2 przech, 20 eval
Stasiak Bartek 3 pkt, 1 zb, 1 as, 1 eval
Szkopek Bartosz 5 pkt, 4 zb, 1 as 2 przech, 4 eval