OLK: SENIORZY ROZPOCZĘLI ZMAGANIA W OSTROWSKIEJ LIDZE

OLK: SENIORZY ROZPOCZĘLI ZMAGANIA W OSTROWSKIEJ LIDZE

Nieco ponad tydzień temu 2 nasze zespoły seniorskie rozpoczęły rozgrywki ligowe w Ostrowskiej Lidze Koszykówki. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, mogliśmy stworzyć 2 ekipy, które grają na poziomie I i II ligi.

II liga
KS Play Basket Kraszewice – Strzelcy Wyborowi Ostrów Wlkp. 40:65
W pierwszym meczu sezonu naszej bardziej młodzieżowej drużyny przyszło nam się zmierzyć z dobrze znaną i doświadczoną drużyną z I-ligowych parkietów Strzelców Wyborowych (dawniej Trucht Pasta). Pierwsza połowa przewaga rywali, którzy byli bardziej skuteczni w ataku i lepiej bronili. U nas brak pewności w ataku i problemy z utrzymaniem postawy w defensywie. Poprawa nastąpiła po przejściu na obronę każdy swego. W ataku nadal brakowało skuteczności i dzielenia się piłką. Ulegamy wyraźnie, sporo elementów do poprawy. W tej lidze będziemy się przede wszystkim uczyć i zbierać doświadczenie.
Stasiak Bartek 4 pkt, 2 zb, 1 as, 3 przech, 2 eval
Kosmala Paulina 3 pkt, 2 eval
Karkoszka Tomasz 21 pkt, 7 zb, 1 as, 3 przech, 16 eval
Knychała Przemo 7 zb, 6 eval
Konieczny Karol 5 pkt, 4 zb, 1 przech, 4 eval
Szuleta Dominika 1 pkt
Jastrzębska Martyna 2 pkt
Fikus Bartek 4 pkt, 2 zb, 1 as, 4 eval
Kubicki Filip 1 zb, 1 as, 1 przech, 1 eval
Kosmala Ola
Sip Andrzej 3 zb

Szczegółowe statystyki: http://www.olk-basket.ligspace.pl/index.php?mod=Games...

I liga
KS Play Basket Kraszewice – Insekt Serwis Team Ostrów Wlkp. 88:97
Na pierwszy rzut mecz z mistrzami ligi z zeszłego sezonu. My bez 3 podstawowych zawodników, ale im trudniej tym lepiej. Tym bardziej, że szeregi rywali zasilił wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant kraju Filip Dylewicz. Zawodnik jeszcze nieco ponad roku temu biegał po parkietach ekstraklasy będąc rekordzistą pod względem występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zdecydowanym faworytem meczu były Insekty, ale nasz team nie raz pokazywał, że potrafi rywalizować na równi z każdym. Zaczęliśmy od mocnego uderzenia, wpadło kilka trójek na początek. Rywale też na wysokim procencie w ataku. Pierwsza połowa to niezła strzelanina z obu stron bez zbudowania przewagi przez którąś z drużyn. Kryzys nastąpił w trzeciej odsłonie, stanęliśmy ofensywnie co rywale wykorzystali i odjechali na 19 pkt różnicy. Nie poddaliśmy się, zaczęliśmy wracać na właściwe tory odrabiając powoli straty. Na minutę do końca zeszliśmy nawet na 5 pkt straty. Jednak ostatecznie to zespół z Ostrowa utrzymał przewagę i wygrał to stojące na wysokim poziomie spotkanie. Na plus dobre dzielenie się piłką i skuteczność (21 asyst, 68% celnych rzutów za 2 pkt). Obrona zaczęła bardzo fajnie funkcjonować, ale dopiero w czwartej kwarcie.
Kołodziej Kuba 15 pkt, 1 zb, 1 as, 8 eval
Kruszakin Adrian 3 pkt, 4 zb, 5 as, 1 przech, 6 evel
Jaźwiec Dominik 6 pkt, 2 zb, 2 as, 1 przech, 10 eval
Stasiak Bartek 3 pkt, 2 eval
Biegański Wojciech 9 pkt, 5 zb, 2 as, 1 przech, 14 eval
Sip Andrzej 1 pkt, 3 zb, 1 as, 3 eval
Krysiak Marcin 26 pkt, 8 zb, 1 przech, 28 eval
Kuświk Hubert 4 pkt, 4 zb, 1 as, 5 eval
Pawlik Błażej 21 pkt, 5 zb, 9 as, 2 przech, 22 eval
Szczegółowe statystyki: http://www.olk-basket.ligspace.pl/index.php?mod=Games...