OLK: UDANY POWRÓT Z DALEKIEJ PODRÓŻY WETERANÓW, MŁODZIEŻOWCY W DEBIUCIE - SKUTECZNOŚĆ DO POPRAWY

Ruszyliśmy z kolejnym sezonem Ostrowskiej Ligi Koszykówki. W tym sezonie zgłosiliśmy w tym rozgrywkach rekordowe 2 zespoły. Dzięki temu, że liga rozgrywana jest na 2 poziomach nasi młodzieżowcy mają szanse na sporo gry i zbieranie doświadczenia.

I LIGA: KS Play Basket Kraszewice – Trucht Pasta Ostrów Wlkp.61:58

Po niewielkich zmianach kadrowych pierwszy mecz traktowaliśmy jako okazję do zgrania i przetestowania różnych ustawień. Pierwsze 3 kwarty to także regulowanie celownika, długo nie mogliśmy wstrzelić się z dystansu. Na przełomie 3. i 4. kwarty przegrywaliśmy już 15 pkt. Jednak jeśli ktoś obstawiał, że jest już po meczu to grubo się pomylił. Niesamowity „run” w postaci deszczu trójek w ostatnich minutach plus mocna obrona pozwoliły nam wyjść na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca. Po niesamowitych emocjach wygrywamy pierwszy mecz ligowy z bardzo trudnym przeciwnikiem. Cieszy zespołowa gra – 19 asyst, każdy z grających zdobył w tym meczu punkty.
Kuświk Hubert 2 pkt, 4 zb, 1 as, 3 evel (mega robota w obronie na silnych rywalach)
Kruszakin Adrian 5 pkt, 3 zb, 2 as, 1 przech, 3 eval (do poprawy trójki i osobiste)
Kol Tobiasz 2 pkt, 3 zb, 2 eval
Kołodziej Jakub 17 pkt, 4 zb, 6 as, 17 eval (dobry defense na zawodnikach obwodowych)
Pawlik Błażej 16 pkt, 11 zb, 7 as, 1 bl, 3 przech, 28 eval (świetnie
wkomponował się w zespół, odpalił w najważniejszym momencie, blisko triple double)
Kędzia Nikodem 3 pkt, 2 zb, 1 as, 3 eval
Krysiak Marcin 13 pkt, 6 zb, 14 eval
Stasiak Bartłomiej 3 pkt, 2 zb, 1 as, 4 eval

II LIGA: KS Play Basket Kraszewice – Wenteo Basket Team Ostrów Wlkp. 45:68
Drugi zespół to przede wszystkim młodzieżowcy wsparci kilkoma weteranami. W meczu z siłowo grającymi rywalami nie mieliśmy za dużo do powiedzenia w strefie podkoszowej. Przewaga siły i wzrostu robiły różnicę głównie na zbiórkach (33:46). Druga nasza bolączka to skuteczność w rzutach szczególnie z dystansu (4/26 15%). Mimo dobrych sytuacji rzutowych piłka nie znajdowała drogi do kosza. W kolejnych meczach powinno być lepiej.