RAZ GORZEJ, RAZ LEPIEJ, ALE CIĄGLE DO PRZODU

Zapraszamy na podsumowanie występów naszych drużyn w ostatnich tygodniach.

U15K: UKS OLIMP RAWICZ – KS PLAY BASKET KRASZEWICE 81:53

Zacznijmy chronologicznie od meczu kadetek B w ramach rozgrywek ligowych z UKS Olimp Rawicz. Mecz odbył się w niedzielę 16.02.2020r. w Rawiczu. Mimo świetnego początku (7:0 dla nas) kolejne minuty w meczu to odrabianie strat przez rywalki. Dobry start utrzymujemy do wyniku 13:6 dla nas. Następnie kolejne 12 punktów w meczu zdobywają koszykarki z Rawicza i na pierwszą przerwę w meczu schodzimy z 5 punktami straty. Druga kwarta bardzo wyrównana, żadna ze stron nie potrafi wypracować większej przewagi niż 7 punktów. Do trzeciej minuty 3. kwarty tracimy jedynie 4 punkty i wydaje się, że powalczymy o zwycięstwo tym meczu. Niestety od momentu 42:38 nie potrafimy znaleźć drogi do kosza. Rywalki robią „run” 22:2 i jest praktycznie po meczu. Co prawda na początku 4. kwarty nawiązujemy jeszcze walkę zdobywając 12 punkty przy stracie 4. Jednak to wszystko na co było nas stać. W końcówce trener dał więcej pograć młodszym zawodniczkom.

Punkty:

Kobza Marta 20 pkt, Kleinert Natalia 15 pkt, Szuleta Dominika 8 pkt, Cegiełka Wiktoria 6 pkt, Wiśniewska Paulina 2 pkt, Golanowska Sylwia 2 pkt, Dudkiewicz Faustyna, Kowalczyk Bernadetta, Szuleta Joanna, Fiszer Iwona, Kosmala Paulina

U12K: MKS MOS KONIN – KS PLAY BASKET KRASZEWICE 72:49

Z kolei w ostatnią niedzielę gościliśmy w Koninie, gdzie zmierzyliśmy z tamtejszym MKS MOS w ramach rozgrywek wojewódzkich U12. Niestety podobnie jak kadetki nasze młodsze zawodniczki zagrały poniżej oczekiwań i swoich możliwości. No cóż, czasem tak bywa, liczymy na lepsze występy w kolejnych meczach. Początek meczu zaczęliśmy bardzo dobrze, wyszliśmy nawet na prowadzenie 10:6. Niestety kolejne 15 punktów z rzędu zdobyły rywalki. W drugiej odsłonie sytuacja niewiele się zmienia. Swoją przewagę powiększają koszykarki z Konina. Dopiero po zmianie stron w trzeciej kwarcie coś drgnęło w naszym zespole. Tę część spotkania wygrywamy 18:13 zmniejszając straty momentami do 15 punktów. Ostatnia kwarta to jednak dominacja MKS MOS Konin. Popełniamy zbyt dużo strat w podaniach, wiemy nad czym pracować. Na plus na pewno zasługuje zespołowość w zdobywaniu punktów oraz bardzo dobry debiut Julki Wąsowicz, która zdobyła najwięcej punktów w zespole.

Punkty:

Wąsowicz Julia 8 pkt, Zmyślona Wiktoria 7 pkt, Gabryś Róża 7 pkt, Kosmala Ola 7 pkt, Jeziorek Dagmara 6 pkt, Zadka Maja 6 pkt, Kurmanek Natalia 4 pkt, Tomczyk Katarzyna 2 pkt, Kruszakin Nadia 2 pkt, Grabowska Tola, Kuświk Kinga

Najwięcej chwytów:

Kosmala Ola 23, Gabryś Róża 16, Grabowska Tola 12, Zadka Maja 12, Zmyślona Wiktoria 12

Najwięcej minięć:

Zadka Maja 6, Kosmala Ola 4, Zmyślona Wiktoria 3

U15K: UKS BATORY OSTRÓW WLKP. – KS PLAY BASKET KRASZEWICE (SPARING) 46:54

W poniedziałek 24.02.2020r. udaliśmy się do Ostrowa Wlkp. na mecz towarzyski z tamtejszym UKS Batory. Dobre wejście w mecz to już nasza firmowa wizytówka. Start 9:0 napawał optymizmem, mimo wielu niecelnych rzutów z dogodnych pozycji. Rywalki tego dnia również nie grzeszyły skutecznością. W pewnym momencie osiągamy kilkunastopunktowe prowadzenie i wydaję się, że będziemy je tylko powiększać. Niestety na początku 4. kwarty rywalki odrobiły wszystkie straty i wyszły nawet 2 punktowe prowadzenie. Na szczęście końcówka meczu należała do nas. Lepsza obrona w decydujących akcjach sprawiła, że wygrywamy 54:46. W tym meczu wystąpiliśmy w dość okrojonym składzie. Daliśmy sporo pograć młodszym i mniej doświadczonym zawodniczkom. Z bardzo dobrej strony pokazała się Nikola Kowalczyk (rocz. 2007 czyli najmłodsza w zespole). Debiutantka Martyna Witych (rocz. 2006) pokazała, że ma spory potencjał. Z kolei Benia Kowalczyk otworzyła się rzutowo. Zdobyła 6 pkt i pokazała, że potrafi świetnie asystować do koleżanek. W meczu wystąpiły także: Szuleta Joanna, Szuleta Dominika, Kleinert Natalia, Kosmala Paulina.