U-15: LESZNO JESZCZE ZA SILNE

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS TĘCZA LESZNO 50:86

Pierwszy mecz sezonu w Kobiecej Lidze Kadetki B naszego zespołu wyglądał bardzo dobrze, ale tylko w pierwszej połowie. Mecz rozgrywany w Kraszewicach już na starcie dawał przewagę rywalkom nie tylko z powodu wyżej notowanych przeciwniczek.

IMG_20181013_130618jpg

Wystąpiliśmy w tym meczu w dość okrojonym 8-osobowym składzie i niestety miało do swoje odbicie w drugiej połowie meczu. Początek meczu to prowadzenie 8:2 zespołu z Leszna, potem 19:8.  Szybko jednak nawiązujemy walkę i trafiamy 9 punktów z rzędu po bardzo dobrej grze w obronie.

IMG_20181013_130406jpg

Druga kwarta to nadal wyrównany bój. W połowie tej części meczu tracimy jedynie 2 punkty (27:29). Niestety od tego momentu rywalki notują „run” 12:3 powiększając swoją przewagę. Wydało się, że w drugiej połowie jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej i możemy sprawić niespodziankę. Nasze marzenia spełzły po tym jak przez 7 minut trzeciej kwarty nie mogliśmy zdobyć punktu. Ten przestój w naszym ataku ustawił mecz. Ostatnia kwarta już lepsza, ale nie było szans na zmniejszenie strat przede wszystkim ze względu na zmęczenie i krótką rotację. Pierwsza połowa pokazała, że jesteśmy w stanie grać z lepszym przeciwnikiem jak równy z równym. Jednak druga odsłona przypomniała nam, że przed nami jeszcze sporo pracy.