U-15: WYRAŹNA WYGRANA KRASZEWIC NAD BASKET TEAM SUCHY LAS

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – BASKET TEAM SUCHY LAS 67:51

W kolejnym starciu w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadetek B zespół z Kraszewic nie dał szans przyjezdnym z Suchego Lasu. W poprzednim meczu między tymi drużynami lepsze były zawodniczki Basket Teamu, jednak tym razem grające u siebie koszykarki z Kraszewic pokazały się z dużo lepszej strony. Pierwsza kwarta to wyrównana gra z lekkim wskazaniem na miejscowy KS Play Basket. Tylko w tej kwarcie Marta Kobza zdobyła aż 10 punktów. W dalszej części meczu zarysowała się nasza przewaga i w połowie spotkania prowadzimy 29:19. Mocne uderzenie na początku 3. kwarty powiększa nasze prowadzenie do 17 punktów. Niestety w drugiej połowie tej kwarty przytrafia się nam przestój w ataku co przeciwniczki szybko wykorzystują niwelując straty do 7 punktów (44:37 na koniec tej części meczu). W ostatniej odsłonie potwierdzamy wyższość tego dnia. 4. kwartę wygrywamy 23:14 i spokojnie kontrolujemy wynik spotkania mimo, że w połowie tej kwarty za faule spadła Marta Kobza i Natalia Kleinert. Ostatecznie Marta notuje kolejny mega wynik punktowy zdobywając 32 punkty dzięki wydatnej pomocy koleżanek. Świetny debiut zaliczyła Paulina Kosmala w rozgrywkach U-15. Paulina, która jest 2-3 lata młodsza od większości rywalek nie czuła wobec nich respektu i w ostatniej akcji meczu popisała się świetnym przechwytem, wymuszeniem faulu oraz pierwszymi punktami zdobytymi na tym poziomie rozgrywek.