U11K: TWORZYMY HISTORIE

Bycza Akademia SP2 Gniezno – KS Play Basket Kraszewice 35:63

Obawialiśmy się tego meczu. Poprzednie 2 starcia z tym zespołem przegraliśmy. Jednak tym razem w prawie pełnym składzie daliśmy pokaz całkiem niezłej gry. Od początku weszliśmy bardzo dobrze w ten mecz. Pierwsze dwie kwarty to lekka przewaga naszego zespołu, ale 5 pkt przewagi w połowie mecz nie gwarantowało niczego. Mocne uderzenie z naszej strony nadchodzi w 3. kwarcie, kiedy rzucamy 24 pkt rywalkom. W ostatniej części jeszcze lepiej, zatrzymujemy przeciwniczki na 5 pkt. Wygrywamy zdecydowanie, jednak najbardziej cieszy aż 105 poprawnie wykonanych elementów technicznych. W tym meczu skupiliśmy się na utrzymaniu piłki powyżej linii barków po chwycie, wygranych pojedynkach z piłką 1x1 w ataku i w obronie, atakowaniu zbiórek ofensywnych. Grały i punktowały:

Dream Team Nowy Tomyśl – KS Play Basket Kraszewice 75:39
Tutaj czekało nas trudniejsze wyzwanie. Zespół z Nowego Tomyśla nie przegrał jeszcze żadnego meczu i jest zdecydowanym faworytem wojewódzkiej ligi U11K. Mimo zmęczenia poprzednim meczem robiliśmy co w naszej mocy by dać z siebie wszystko. Nasza gra nie wyglądała źle, ale zmęczenie robiło swoje. Rywalki stopniowo powiększały przewagę, a my dawaliśmy sporo pograć także naszym młodszym zawodniczkom z rocz. 2012. Za niecałe 3 tygodnie czeka nas kolejny mini turniej ligowy. Tym razem rozegramy go w Kraszewicach, postaramy się jeszcze bardziej powalczyć z rywalkami. Przypomnijmy, że walka toczy się o miejsca I-III w województwie. To na pewno historyczny mega sukces wynikowy naszego klubu, ale głównym naszym celem jest jak najlepsze wyszkolenie poszczególnych zawodniczek. Dostarczyć jak najwięcej przeżyć i odczuć. Zarówno radosnych, jak i tych trudnych. Wzmacniamy naszych podopiecznych poprzez koszykówkę i system IMOPEKSIS. W tym meczu najważniejsze aspekty to: udane podania, piłka powyżej barków po chwycie, pojedynki w obronie na piłce 1x1, zastawianie. Grały i punktowały: