U12K: BYŁO CIĘŻKO, ALE PRZETRWALIŚMY

Nadrabiamy zaległości informacyjne, a dzieje się bardzo dużo jak zwykle. Tydzień temu w niedzielę wybraliśmy się do Poznania i Kostrzyna na 2 mecze młodziczek młodszych. Były to pierwsze mecze w grupie mistrzowskiej, w której walczymy o miejsca o 1-6 w województwie. W meczu z MUKSem Poznań nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia, rywalki przede wszystkim dominowały fizycznie. Nasza gra nie wyglądała źle, ale w starciu z faworytem to było za mało. Ulegamy wysoko choć były fragmenty naprawdę dobrej gry z naszej strony. Drugie spotkanie tego dnia przyniosło więcej emocji. Prawie cały mecz tracimy do rywalek 5-10 pkt, gramy poniżej naszych możliwości. Atak dość przyzwoity, obrona za to mocno dziurawa. Taki stan rzeczy trwa do momentu, gdy na zegarze pozostały 2 minuty do końca meczu. Wówczas niwelujemy wszystkie straty i na kilkanaście sekund do końca wychodzimy na 1 punktowe prowadzenie dzięki ofensywnej zbiórce i dobitce Pauliny Zmyślonej. W obronie wytrzymujemy presję, Ola Gałka popisuje się niesamowitym blokiem i zbiórką, utrzymujemy 1 punktowe prowadzenie do końca. Udało się wyszarpać zwycięstwo w ostatnich minutach jednak musimy popracować nad obroną. Niestety zbyt dużo przegranych pojedynków w obronie na piłce i bez piłki skrzętnie wykorzystywały rywalki. Czas na poprawki.

MUKS Poznań – KS Play Basket Kraszewice 94:49