U12K: GIGANTYCZNE EMOCJE Z HAPPY ENDEM

Spodziewaliśmy się, że mecz będzie zacięty i wyrównany. Rywalki od początku prezentowały mega skuteczność z gry. Trafiły wszystkie 5 pierwszych rzutów i zaczęły od prowadzenia 2:10. Szybko odrobiliśmy straty notując „run” 11:2 w ciągu 2 minut. Jednak to przeciwniczki utrzymują lekką przewagę do końca tej części gry. Druga odsłona jeszcze lepsza z naszej strony w ataku. Zdobywamy aż 24 punkty, tracimy 18. W połowie minimalnie prowadzimy 45:43. Trzecia kwarta. Nadal nikt nie może zbudować bezpiecznej przewagi. Dopiero w ostatniej kwarcie rozkręcamy się i prowadzimy nawet 13 pkt (80:67). 3 minuty do końca i wydaje się, że jest po meczu. Nic bardziej mylnego. W koszykówce wszystko jest możliwe. Jakimś cudem z każdą akcją nasza przewaga topnieje. Rywalki nabierają wiatr w żagle. My popełniamy błędy w obronie. Robi się bardzo gorąco, ale utrzymujemy prowadzenie do końca i wygrywamy 1 pkt. Trzeba przyznać, że obie ekipy grały naprawdę dobrze w ofensywie. Mecz świetnie się oglądało, mnóstwo szybkich ataków i zwrotów akcji. My skupiliśmy się w tym meczu na dokładnym pierwszym podaniu po przejęciu piłki, szybkości biegu do kontry, obronie na piłce oraz zastawieniu.