U12K: WYDOBYWAMY WSZYSTKO CO NAJLEPSZE

Dzisiejsze przedpołudnie to ciekawy mecz naszych młodziczek młodszych z nieobliczalnymi zawodniczkami UKS Siekierki Kostrzyn. Rywalki górowały warunkami fizycznymi, ale my lubimy trudne wyzwania. Początek meczu bardzo niewyraźny z naszej strony. Trudno nam się było się przebić przez defensywę Kostrzynianek, która momentami nie do końca przypominała obronę „każdy swego”. Po 5 min ulegamy 5:14, ale w kolejnych minutach bierzemy się ostro do pracy. Na koniec kwarty schodzimy już z wynikiem 16:14 nie pozwalając przeciwniczkom na zdobycie kosza przez 5 minut. Początek drugiej odsłony nadal niepewny, ale utrzymujemy wynik wokół remisu. Odpalamy w kolejnych minutach, na przerwę schodzimy z „runem” 14:0. Znani jesteśmy z trzecich kwart, nie inaczej było tym razem. Mimo częstej rotacji składem ponownie robimy kolejną punktową ucieczkę. Od stanu 42:31 trafiamy 19 punktów z rzędu, tym samym kontrolując w zupełności przebieg meczu. Czwarta kwarta to kontynuacja świetnej dyspozycji rzutowej tego dnia. W samej tylko ostatniej kwarcie trafiamy aż 3 rzuty za 3 pkt. Jednak nie udało by się tak świetnie grać, gdyby nie nasza obrona. Mnóstwo waleczności i trzymania detali defensywnych dało mega przełożenie na szybkie ataki, długie celne podania i znakomitą skuteczność rzutową. Koncentracja na elementach technicznych tego dnia: rzuty kelnerskie lewą i prawą ręką, podania do najdalszej zawodniczki, ręką broniąca kozła w obronie na piłce, zastawienia.