U12K/U13K: NIEWIELE ZABRAKŁO

Wczorajsza sobota to ligowa wyprawa na dwumecz z MUKS Kórnik. Co prawda w niepełnych składach, ale staraliśmy się ugrać ile się dało. Nie były to nasze najlepsze występy, graliśmy falami. Niewiele zabrakło do zwycięstw, walczyliśmy do końca.

U12K: MUKS Kórnik – KS Play Basket Kraszewice 72:61
Pierwsza połowa dość wyrównana z lekkim wskazaniem na MUKS Kórnik. Długo nie możemy znaleźć swojego rytmu gry. Przegrywamy przede wszystkim pojedynki w obronie z dobrze wybieganymi rywalkami. W trzeciej kwarcie podkręcamy tempo i rzucamy aż 27 punktów. Odrabiamy 19 pkt straty i zbliżamy się dystans 4 pkt w ostatniej odsłonie (58:54). Mimo poprawy w grze obronnej nie udało się wywieź zwycięstwa w tym meczu. Na pewno trzeba poprawić obronę na piłce, cieszy dobra organizacja ataku i odważne akcje ofensywne. Na plus także zespołowa gra, aż 5 zawodniczek zdobyło min 10 pkt. W obserwacjach skupiliśmy się na obiegnięciach i obronie na piłce.
Pogorzelec Marcysia +3

U13K: MUKS Kórnik – KS Play Basket Kraszewice 69:65 (dog.)
W tym starciu zaczęliśmy dużo lepiej. Złapaliśmy swój rytm i wydało się, że będziemy kontrolować przebieg meczu. Do momentu 12:24 nasza grała była płynna w ataku i szczelna w obronie. Niestety w kolejnych minutach to rywalki nabierały tempa. Trzecia kwarta ponownie dla nas. Przed ostatnią odsłoną mamy 8 pkt zaliczki. Niestety w ostatniej części regulaminowego czasu gry brakuje nam skuteczności mimo dobrych okazji. Końcówka kosza za kosz, prowadzenie ciągle się zmienia. Rywalki doprowadzają do remisu i dogrywki. W dogrywce więcej sił i zaangażowania w obronie zachowały zawodniczki z MUKSu. Ulegamy nieznacznie grając momentami bardzo dobrze, jednak zbrakło płynności w ataku i obronie przez cały mecz.