U12K/U14K: CIĘŻKIE PRZEPRWY Z LESZNEM

U12K/U14K: CIĘŻKIE PRZEPRWY Z LESZNEM

Nadrabiamy zaległości w relacjach, sporo tego ostatnio. W poprzednią sobotę zmierzyliśmy się u siebie w dwumeczu z ekipami z Leszna. Na pierwszy ogień poszły młodziczki młodsze. Niestety połowa składu czyli rocz. 2011 pojechał na turniej finałowy do Nowego Tomyśla. Musieliśmy sobie jakoś radzić. Swoje szanse otrzymały nowe początkujące zawodniczki.

U12K: KS Play Basket Kraszewice – POMPAX Tęcza Leszno 58:71
Początek meczu wyrównany, gramy kosz za kosz. Drugie 5 minut tej części gry niestety bez kosza. Rywalki budują 11 punktowe prowadzenie. W kolejnej odsłonie zmniejszamy dystans do 5 pkt, ale końcówka tej kwarty ponownie należy do zawodniczek z Leszna. W połowie ulegamy 25:40. Trzecia kwarta podobny przebieg, początek dobry, potem przestój w ataku. Rywalki notują „run” 0:10 pod koniec tej części meczu. W ostatniej kwarcie momentami przewaga leszczynianek sięga25 pkt, jednak nie poddajemy się i w końcówce zmniejszamy straty do 13 punktów. W tym meczu na pewno zabrakło wsparcia punktowego większej liczby zawodniczek. Na uwagę zasługuję 5 celnych trójek w wykonaniu Toli Grabowskiej i Zuzi Kolański. Prowadzone obserwacje meczowe skupiliśmy na rzutach z biegu z ochroną piłki do barku, szybkim biegu do kontry, obronie na piłce oraz zastawianiu.
Grały i punktowały:
Grabowska Tola +27 (32 pkt)
Jeziorek Wiktoria +1
Kolański Zuzia +16 (20 pkt)
Paprocka Ola
Pawlak Weronika +8
Rzepecka Nadia +7 (2 pkt)
Sabała Weronika +8
Skorupa Maja
Studziańska Amelia +13 (2 pkt)
Szala Milena +2
Szmitke Lena +8 (2 pkt)

U14K: KS Play Basket Kraszewice – POMPAX Tęcza Leszno 54:71
Znowu bez pełnego składu, ale dobrą stroną tego jest rozwój innych. Wiele mogliśmy się spodziewać, ale nie tego, że rywalki będą kryć przez stanowczą większość meczu strefą. No trudno, co nie jest zakazane to jest dozwolone. Postawiliśmy na rzuty z dystansu, szybki ruch piłki i kontrę. Z tych trzech aspektów najlepiej wyszedł pierwszy. Na pewno oddaliśmy rekordową ilość rzutów za 3 pkt. Ze skutecznością różnie bywało, ale bardzo dobry dzień pod tym względem miała Kinga Kuświk. Kinga trafiła prawie 4/5 za 3 pkt. Prawie, bo przy 1 rzucie minimalnie przekroczyła linię trójek. Przeciwniczki na pewno wykazały się większą zaciętością i wolą walki. Nam zabrakło skuteczności spod kosza. Mimo wielu trudności na początku 4. kwarty traciliśmy tylko 5 pkt. Niestety w ostatniej kwarcie oddajemy pole gry i przewaga się powiększa. 5/17 trafionych osobistych to też nie jest dobry wynik. Brakowało także efektywnego biegu do szybkiego ataku. Na plus zespołowa gra, 9 na 10 zawodniczek punktowało. Grały i punktowały:
Grabowska Tola +4 (6 pkt)
Kruszakin Nadia +8 (3 pkt)
Kolański Zuzia +7 (8 pkt)
Kuświk Kinga +7 (11 pkt)
Kurmanek Natalia +11 (6 pkt)
Ficner Weronika +9 (3 pkt)
Kosmala Ola +11 (13 pkt)
Zmyślona Wiktoria +8 (3 pkt)
Zadka Maja +9 (2 pkt)
Czarnek Sandra +7
Foty: Miłosz Dudkiewicz
__________________________________-
Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.
Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)
Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska
_______________________________
W roku 2022 wspierają nas już:
Gmina Kraszewice Wójt Konrad Kuświk
Crispy Natural
Oranżada Hellena
Imopeksis.University
Imopeksis Basketball Clinic
Moe by zdjciem przedstawiajcym 7 osb ludzie uprawiajcy sporty ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 5 osb ludzie uprawiajcy sporty ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 8 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 6 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby ludzie uprawiajcy sporty ludzie stoj pika i w budynku