U12K/U14K/U15K: CORAZ CZĘŚCIEJ GRAMY NA ODCZUCIACH

U12K/U14K/U15K: CORAZ CZĘŚCIEJ GRAMY NA ODCZUCIACH

Ostatni weekend to 4 mecze naszych młodzieżowych drużyn w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Koszykówki. W sobotę udaliśmy się do Kłecka na mecze w kat. U14K i U15K, z kolei w niedzielę zawitaliśmy do Leszna na starcia w kat. U12K i U14K. Niestety w każdym spotkaniu nie mogliśmy liczyć na pełny skład, mimo to wygrywamy aż 3 mecze. Jednak najważniejsze, że w jednym z tych meczów udało się zagrać na najwyższym levelu IMOPEKSIS, na poziomie odczuć. Zapraszamy na podsumowanie tych zmagań.

U15K: UKS Delfin Kłecko – KS Play Basket Kraszewice 90:33
Liczyliśmy na bardziej wyrównany pojedynek. Mimo braku kilku podstawowych zawodniczek na pewno nie powinniśmy przegrać tak wysoko. Niestety nasza gra była bardzo nieskuteczna, za dużo strat w podaniach, brak woli walki w obronie. Rywalki z kolei rzucały na wysokiej skuteczności z każdej pozycji. Na pewno musimy poprawić bieganie w ataku, obronę na piłce, no i przede wszystkim skuteczność rzutów spod kosza. Na pocieszenie pozostaje tylko to, że połową składu graliśmy rocz. 2009. Liderki w elementach technicznych:
Kowalczyk Nikola – 10
Jastrzębska Martyna – 9
Kuczyńska Michalina – 8
Ficner Weronika – 6
Kosmala Ola – 6
Grały i punktowały:
Kosmala Ola, Kurmanek Natalia 3, Kuświk Kinga, Kruszakin Nadia, Jastrzębska Martyna 6, Gatkowska Ola, Gabryś Róża 2, Kuczyńska Michalina 13, Kowalczyk Nikola 7, Ficner Weronika 2, Zadka Maja

U14K: UKS Delfin Kłecko – KS Play Basket Kraszewice 23:101
Tutaj mecz zgoła inny. Dominujemy od początku do końca. Sporo poprawnie wykonanych elementów technicznych. Dużo lepsza obrona. Lepiej biegamy do szybkiego ataku. Wreszcie nasze rzuty często znajdują drogę do kosza. Na uwagę zasługują 2 rekordy punktowe naszych zawodniczek: Kuczyńska Michalina – 39 pkt, Kruszakin Nadia – 25 pkt. W obserwacjach skupiamy się na przyspieszeniu po podaniach oraz obronie na piłce. Liderki:
Kuczyńska Michalina – 17
Gabryś Róża – 16
Kosmala Ola – 16
Kuświk Kinga – 10
Zadka Maja – 7
Ficner Weronika – 7
Grały i punktowały:
Kosmala Ola 11, Kuświk Kinga 6, Kruszakin Nadia 25, Czarnek Sandra, Gabryś Róża 10, Zadka Maja 6, Kuczyńska Michalina 39, Ficner Weronika 2, Kurmanek Natalia 2
U12K: Pompax Tęcza Leszno – KS Play Basket Kraszewice 23:50
Mimo wyraźnego zwycięstwa nasza gra potrzebuje jeszcze poprawy w kilku elementach. Na pewno poruszanie się do szybkiego ataku trzeba przyspieszyć. Wygrywamy, ale wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej. Na uwagę z pewnością zasługuję chęć dzielenia się piłką. Co prawda nie zawsze podania docierają do adresata, ale gramy bardzo zespołowo. Jeśli jeszcze poprawimy skuteczność i zwiększymy nacisk na rywalki w obronie to możemy postraszyć każdego w lidze. Liderki techniczne:
Kuczyńska Ola – 6
Demianiuk Julia – 5
Gałka Ola – 5
Łazarek Magda – 5
Szmaj Lena – 5
Grabowska Tola – 4
Grały i punktowały:
Wróbel Julia, Gabryś Hania 6, Harwes Magda, Demianiuk Julia 10, Grygowska Patrycja, Szmaj Lena, Gałka Ola 2, Kuczyńska Ola 10, Szmitke Lena, Skorupa Maja 2, Grabowska Tola 20, Łazarek Magda, Rzepecka Nadia

U14K: Pompax Tęcza Leszno – KS Play Basket Kraszewice 50:82
Początek meczu bardzo zachowawczy. Po pierwszej kwarcie prowadzimy tylko 13:15. W drugiej odsłonie zaczęliśmy grać na poziomie odczuć. Zawodniczki same zaczęły realizować nowe elementy taktyczne. Grały na najwyższych swoich możliwościach samoczynnie. Niesamowicie czuły grę bez pomocy trenera. Drugą kwartę wygrywamy aż 6:35 rzucając na bardzo wysokiej skuteczności. Pamiętajmy, że w tym spotkaniu zagraliśmy tylko w 8-osobowej rotacji mając w nogach 2 mecze dzień wcześniej. Nie wystąpiło tego dnia kilka kluczowych zawodniczek. Na początku drugiej połowy dodatkowo Róża Gabryś niebezpiecznie podkręciła kostkę i już nie zagrała do końca meczu. Mimo różnych przeszkód zawodniczki dały radę i bezpiecznie pilnowały znacznego prowadzenia do końca spotkania. Liderki techniczne:
Zadka Maja – 20
Kruszakin Nadia – 15
Kosmala Ola – 13
Czarnek Sandra – 8
Kurmanek Natalia – 7
Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 19, Gabryś Róża 8, Zadka Maja 9, Szczepaniak Roksana 12, Kurmanek Natalia 6, Grabowska Tola 10, Kosmala Ola 18, Czarnek Sandra
-------------------------------
Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.
Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)
Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska
Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 9 osb ludzie stoj w budynku i tekst IM CISZA WALKA TYM WSPANIALSZE ZWYCISTWO 5 2 KRASZEKE Moe by zdjciem przedstawiajcym 7 osb ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 6 osb ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty w budynku i tekst SURE KECO Moe by zdjciem przedstawiajcym 5 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 9 osb ludzie uprawiajcy sporty ludzie stoj pika i w budynku