U12K/U15K: EMOCJE, FALUJĄCA FORMA, PRZEBŁYSKI POSTĘPÓW

U12K/U15K: EMOCJE, FALUJĄCA FORMA, PRZEBŁYSKI POSTĘPÓW

Wczoraj i dziś nasze drużyny kadetek starszych i młodziczek młodszych rozegrały łącznie 3 mecze ligowe. Wczoraj zespół U12K mimo przegranej pokazał się z dobrej strony i poczynił znaczne postępy. Z kolei kadetki w sobotę po emocjonującym meczu pokonały zespół z Rawicza, a dziś wysoko uległy w Koninie.

U12K: KS Play Basket Kraszewice – RKKS Rawia Rawicz 50:75
Fatalny początek spotkania. Niby gramy u siebie, ale kosz jak zaczarowany wypluwał nasze rzuty raz za razem. Rywalki z kolei trafiają seryjnie i wychodzą na prowadzenie 0:20. Do połowy drugiej kwarty nic się nie zmienia. My pudłujemy, a zawodniczki przyjezdne powiększają przewagę do wyniku 5:37. Ale nic co złe nie może trwać wiecznie. Nadchodzi przebudzenie i notujemy „run” 19:6. Nasza gra nabiera rytmu i ostatnie 2 kwarty są bardzo wyrównane. Mimo trudnego początku potrafimy wyjść z dołka i poprawić grę. Na pocieszenie, na koniec meczu, Tola Grabowska trafia pięknego buzzer beatera za 3 pkt.
Grały i punktowały:
Wróbel Julia, Grabowska Tola 9, Harwes Magda, Demianiuk Julia 13 pkt, Grygowska Patrycja, Kolański Zuzia 19 pkt, Gałka Ola 5 pkt, Kuczyńska Ola 2 pkt, Szmitke Lena 2 pkt, Skorupa Maja, Rzepecka Nadia, Studziańska Amelia, Kotala Gabrysia

U15K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimp ISOSFERA Rawicz 48:36
Emocji w tym meczu nie brakowało, tak samo jak skuteczności w obu drużynach. Pierwsza połowa bardzo wyrównana 16:16. Bardzo dobrze bronimy w tym meczu. Niestety bardzo duże problemy mamy w ataku, dziesiątki strat w podaniach, brak skuteczności w prostych rzutach. Taki stan rzeczy trwał do początku 4. kwarty. W drugiej minucie ostatniej części gry ulegamy jeszcze 26:34 i wtedy wreszcie nasze zawodniczki zaczęły grać skutecznie w ataku. W ciągu ostatnich 8 minut zdobywamy 22 pkt, tracąc tylko 2 pkt. Wygrywamy wchodząc na wysokie obroty w najważniejszych momentach.
Obserwacje techniczne:
Kosmala Paulina 14, Jastrzębska Martyna 8, Kosmala Ola 18, Kowalczyk Nikola 11, Kuczyńska Michalina 8, Chojnacka Tosia 10, Szczepaniak Roksana 3, Kruszakin Nadia 3, Gatkowska Ola 6, Ficner Weronika 4
Grały i punktowały:
Kosmala Ola 4 pkt, Kruszakin Nadia, Szczepaniak Roksana, Jastrzębska Martyna 12 pkt, Gatkowska Ola, Chojnacka Tosia, Kuczyńska Michalina 6 pkt, Kowalczyk Nikola 6 pkt, Ficner Weronika, Kosmala Paulina 20 pkt

U15K: MKS MOS Konin – KS Play Basket Kraszewice 113:62
Teoretycznie powinien to być wyrównany mecz. Początek bardzo dobry w naszym wykonaniu, zaczynamy od prowadzenia 0:7, potem 7:13. Niestety na tym się kończy nasza dobra gra. Z minuty na minutę rywalki grają coraz skuteczniej i agresywniej w obronie. My na odwrót. Ponownie mamy problemy z podaniami i ruchem bez piłki. Wszystko statycznie, brak przyspieszeń, zmian tempa. Brakuje pewności w rzutach. W obronie jeszcze gorzej, jesteśmy spóźnieni, nie pracujemy na nogach, przegrywamy pojedynki na piłce i bez piłki. Rywalki wykorzystują wszystkie nasze zawahania, błędy, braki w aktywności. Nie mogło to się dobrze skończyć. Ulegamy wysoko, musimy popracować nad wieloma elementami. Dzień wcześniej zagraliśmy najlepszy mecz w obronie, dziś niestety najgorszy. Pracujemy dalej i obiecujemy poprawę.
Grały i punktowały:
Kosmala Ola 3 pkt, Kosmala Paulina 20 pkt, Kurmanek Natalia 2 pkt, Kruszakin Nadia 2 pkt, Szczepaniak Roksana, Jastrzębska Martyna 13 pkt, Zadka Maja, Chojnacka Tosia 2 pkt, Kuczyńska Michalina 12 pkt, Kowalczyk Nikola 8 pkt, Ficner Weronika
Dziękujemy za wsparcie:
Crispy Natural